ANDROIDSpravodajstvo

Vybrané smartfóny s Androidom obdržia možnosť privolania záchrannej služby aj bez nutnosti rozprávania

Nová funkcia bude na smartfóny Pixel a vybrané Android zariadenia sprístupnená v rámci USA už čoskoro

Do operačného systému Android mieri ďalšia, naozaj dôležitá funkcia, ktorá by mohla zachrániť život mnohým ľuďom v núdzi. Google totižto predstavil novú funkciu, vďaka ktorej si budete môcť privolať pomoc aj bez nutnosti rozprávania.

Funkcia pre tie najzložitejšie situácie

Počas volania na tiesňovú linku je najdôležitejšia neustála komunikácia s operátorom, ktorý volajúceho systematicky inštruuje až do príchodu požadovanej pomoci. Pochopiteľne, vyskytnú sa aj situácie, v ktorých buď človek nedokáže rozprávať, z dôvodu zranenia či postihnutia, alebo vyslovene nemôže rozprávať, napríklad pri únose, či iných situáciách. Nová funkcia by ale mala poskytnúť rýchlu pomoc aj pri takýchto prípadoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všetky informácie zdieľate iba s operátorom

Funkcia má zdieľať s operátorom tie najdôležitejšie informácie, ktoré mu poskytne automatická hlasová asistentka. Po spojení s operátorom mu budú poskytnuté informácie o vašej polohe, ktorá sa skladá nie len z presnej adresy, ale aj z tzv. Plus kódu, ktorý sa zíde najmä v nie dobre označených oblastiach. Volajúci vie taktiež operátorovi presnejšie určiť potrebnú pomoc, či už zdravotnú, hasičskú či policajnú zložku.

google zavolanie pomoci bez hovorenia 2
Zdroj: Google

 

Google deklaruje, že informácie o vašej polohe a iné citlivé dáta, sú sprístupnené iba operátorovi a vám, keďže funkcia funguje aj bez internetového pripojenia. Medzi vami a operátorom tiesňovej linky tak nie je žiadny server, cez ktorý by mohli informácie tiecť, poprípade iná služba ohrozujúca vaše súkromie.

Funkcia bude spustená už čoskoro

Nová funkcia by mala byť sprístupnená na vybraných smartfónoch s Androidom a na smartfónoch Pixel už v najbližších mesiacoch, no tradične, jej prevádzka sa začne najprv v USA. O dostupnosti v iných kútoch sveta sa ešte nehovorilo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close