Vráti sa Atari na výslnie? Na trh prinesie novú hernú konzolu

zdroj: atari.com

Atari prinieslo ukážku nového Ataribox-u. Naneštastie, neprišli k tomu žiadne ďalšie informácie a tak nik nevie, o čo ide.

Správa o novom výrobku Atari sa prvýkrat objavila v piatok, kedy bola uverejnená oficiálna webstránka. Práve toto uverejnenie so sebou prinieslo aj krátku ukážku. Táto ukážka má slúžiť ako namotávka a má nás pripraviť na niečo veľké.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stránka Ataribox-u je až príliš jednoduchá, a práve to vyvolalo v mnohých ľuďoch isté pochybnosti. Niektorí tvrdia, že sa jedná o fake a na výrobu stránky bol použitý nástroj Wix. Do kariet im hral aj fakt, že Atari vôbec nespomínalo ich nový produkt.

Táto teória bola napokon vyvrátená po tom, ako jeden z pracovníkov Atari potvrdil, že sa jedná o ich nové delo. Magazínu The Verge taktiež prezradil, že čas vypustenia ukážky je iba náhodný a oficiálne predstavenie Ataribox-u nie je momentálne naplánované. To znamená, že o ňom nebudeme počuť ani na E3, ktorá momentálne prebieha.

Existuje však mnoho dôvodov, prečo by sme mali zostať trošku skeptický a nemať veľké očakávania. Zlaté časy Atari sú už dávno pasé, a tak sme v dnešných sa dočkali jedine znovuvydania titulov ako Rollercoaster Tycoon. Atari tiež začalo licencovať svoje meno, a preto existuje napríklad Atari obojok.

Práve táto politika v nás vyvoláva jemnú neistotu. Atari však tvrdí, že sa podieľajú aj na samotnej výrobe a tak to nebude len krabica, ktorý ponesie meno značku Atari. To robí celú vec ešte zaujímavejšou, pretože si len ťažko dokážeme predstaviť zariadenie, ktoré by nás dostalo do kolien. Predstava mnohých je taká, že by to mohla byť nová herná konzola, podobná NES Classic-u. Nech už nás teda čaká čokoľvek, veríme, že to bude niečo, čo ešte veľmi prekvapí.

zdroj: theverge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre