Facebook pridáva GIF tlačidlo do komentárov pre používateľov na všetkých platformách

facebook
Zdroj: Pexels.com

Komentáre a odpovede budú oniečo viac živé ako doteraz. V dnešných dňoch oslavuje formát GIF svoje 30. narodeniny a spoločnosť Facebook sa preto rozhodla pridať GIF tlačidlo do komentárov. Toto tlačidlo je v testovacom procese už 3 mesiace. Spoločnosť Facebook sa taktiež pochválila, že cez Messenger bolo za minulý rok odoslaných až 13 miliárd GIF-ov. Z toho až 400 miliónov bolo odoslaných 1. januára v tomto roku.

GIF tlačidlo umožňuje ľudom hľadať GIF-y cez rôzne stránky ako Giphy alebo Tenor, vybratý GIF môžete ihneď jedným kliknutím pridať do komentárov. V desktopovom prehliadači je možnosť vyberať si z populárnych GIF-ov, presne tak ako aj v aplikácií Messenger.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: techcrunch.com

Podpora pre GIF-y na sociálnej sieti Facebook bola zavedená už pred 2 rokmi, avšak pokiaľ chcel niekto publikovať GIF do komentárov, musel skopírovať celú URL adresu GIF-u. Nové tlačidlo celý tento proces pridávania GIF-ov do komentárov značne urýchľuje a uľahčuje (hlavne na mobilných zariadeniach). V budúcnosti bude možno podobné tlačidlo pridané aj do príspevkov v Novinkách (News Feed), keďže dopyt po rýchlejšom pridávaní GIF-ov stále neutícha.

Povráva sa, že spoločnosť Facebook mala podporu pre GIF-y pripravenú už roky predtým, lenže mali obavy o celkový vizuál v Novinkách. Tento nedostatok nahrával do kariet hlavne stránke Imgur, ktorá je populárna hlavne kvôli obrovskému množstvu zábavných obrázkov a GIF-ov. Napriek neochote od Facebooku, používatelia stále vynachádzali nové spôsoby ako GIF-y pridávať do Noviniek a komentárov. Hádam sa po rokoch ľudia v Facebooku poučili a onedlho toto tlačidlo uvidíme aj v Novinkách.

Zdroj: techrun.com, úvodný obrázok (pexels.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre