Vonku je nová aktualizácia pre Windows 10 Redstone 4, prináša novú funkciu Cortany a mnoho ďalšieho

Zdroj: vlastný

Už veľakrát spomínaná aktualizácia Fall Creators Update pre operačný systém Windows 10 neprináša toľko zmien a nových funkcií, ako sa zo začiatku očakávalo. Microsoft niektoré prvky proste nestihol úplne dokončiť a ich príchod bol o čosi posunutý. Už teraz ale vieme, že všetky odložené funkcie budú súčasťou ďalšej veľkej aktualizácie Redstone 4, ktorá príde na jar budúceho roku. Tá ale aj namiesto týchto „oneskorených“ funkcií prinesie aj úplne nové prvky a funkcie a Microsoft nám jednu z nich prináša v novej aktualizácií. Nová aktualizácia je určená pre Insiderov v okruhu Fast Ring a Skip Ahead a prináša build s označením 17017. Aké novinky teda prináša nová aktualizácia?

Cortana Collections

Cortana vďaka najnovšej aktualizácií obdržala novú funkciu nazývanú Cortana Collections (kolekcie), vďaka ktorej si dokážete rýchlo a jednoducho ukladať veci z internetu a vkladať ich do akýchsi zoznamov, je jedno či sa jedná o fotky, videá, filmy, hudbu atď. Táto funkcia je integrovaná priamo v prehliadači Microsoft Edge. Taktiež bude dostupná aj v Centre Akcií, z ktorého si budete môcť jednoducho vložiť film do kolekcií v Cortana a kedykoľvek budete môcť otvoriť napríklad Vašu kolekciu obľúbených filmov, priamo cez Cortanu. Vďaka vylepšenej spolupráci s Centrom Akcií Vám Cortana dokáže zobrazovať ponuky pre uloženie rôznych súborov priamo do kolekcií, vďaka čomu dokážete ponúknutý film pridať do kolekcií jedným kliknutím myši.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nastavenia Spustenia

Aplikácia zapnuté pri štarte systému ste doteraz dokázali vypnúť/zapnúť iba prostredníctvom Správcu úloh. V najnovšej aktualizácií sme ale túto možnosť konečne pridali priamo do nastavení aplikácií. V Nastaveniach teraz uvidíte možnosť Spustenie, prostredníctvom ktorej dokážete jedným kliknutím povoliť alebo zakázať štart aplikácií pri zapnutí systému.

Odstránené chyby a všeobecné vylepšenia:

  • Odstránená chyba, ktorá u niektorých Insiderov spôsobovala opätovné nainštalovanie už odinštalovanej aplikácie po reštarte.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa zmenené nastavenia pozadia nezobrazili na zariadení s Windows 10 Creators Update pri použití synchronizácie nastavení.
  • Odstránená chyba s nastaveniami úložiska, ktoré sa po otvorení samovoľne vypli.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala zobrazenie iného času na zamknutej obrazovke po zmenení časového pásma.
  • Odstránená chyba pri skrolovaní prstom v Centre Akcií.
  • Odstránené problémy s hrami využívajucími DirectX9, ktoré bežali na vysokých frame rateoch.
  • Odstránená chyba s grafickými adaptérmi, ktoré spôsobovali zvláštne zobrazenie farieb pri zapnutí funkcie nočného režimu.

Toto sú podľa nás tie najpodstatnejšie odstránené chyby. Pokiaľ máte záujem o zobrazenie celého zoznamu odstránených chýb, kliknite sem.

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre