Vonku je nová aktualizácia pre operačný systém Windows 10. Build 17093 – prehľad noviniek a vylepšení

Windows 10 aktualizacia_1
Zdroj: vlastný

Len pred niekoľkými hodinami sa do obehu dostala ďalšia aktualizácia pre operačný systém Windows 10. Ide o ďalší build spadajúci pod blížiacu sa aktualizáciu Spring Creators Update a prichádza pod označením 17093. Už z označenia jasne vyplýva, že sa jedná o aktualizáciu určenú pre Windows Insiderov zahrnutých vo Fast Ringu.

Prehľad noviniek a vylepšení v builde 17093

Vylepšený Herný panel

 • V Hernom paneli po novom nájdete všetky potrebné veci oveľa rýchlejšie.
 • Prejdite do Vašich zaznamenaných herných klipov, nastavte si mikrofón, fotoaparát a názov pre Váš stream cez službu Mixer – všetko rýchlo a jednoducho pomocou nových tlačidiel v Hernom paneli.
 • Rýchlo si skontrolujte čas použitím nových hodín.
 • Vyberte si tému používateľského rozhrania – tmavé, svetlé alebo Vaše aktuálne rozhranie systému Windows.

  Zdroj: Windows Blogs

Vylepšenia v diagnostických údajoch

 • Nový build taktiež prináša už známe vylepšenia diagnostických údajov, ktoré poznáme z predošlej aktualizácie. Vymažte zozbierané diagnostické údaje, ktoré si o Vás Microsoft zozbieral. Nové tlačidlo pre odstránenie nájdete v Nastaveniach > Ochrana osobných údajov > Pripomienky a diagnostika.

Zlepšená grafické nastavenia

 • Vďaka novej aktualizácií môžete streamovať video vo formáte HDR na ďalších zariadeniach. Táto funkcia bola doteraz dostupná iba na zariadeniach s vyšším výkonom, no po novom ju nájdete aj na oveľa slabších zariadeniach. Nové možnosti nájdete v Nastaveniach > Aplikácie > Prehrávanie videa.
 • Nový build taktiež prináša vylepšené grafické nastavenia pre zariadenia s viacerými grafickými čipmi. Nové nastavenia, nakonfigurovanie systému a aplikácií, nájdete v Nastaveniach > Systém > Displej > Pokročilé nastavenia grafiky.

  Zdroj: Windows Blogs

Windows Security

 • V Nastaveniach už viac nenájdete podskupinu Windows Defender. Starý známy systémový antivírus po novom spadá pod Nastavenia s názvom Windows Security. Samozrejme, s novým označením Nastavení prichádza aj čiastočný redizajn.

  Zdroj: Windows Blogs

Pripojenie Bluetooth zariadení pomocou jedného kliknutia

 • Konečne! Nová aktualizácia prináša pripojenie Bluetooth zariadení pomocou jedného tlačidla. Akonáhle sa v okolí vyhľadá Bluetooth zariadenie, systém vyhodí notifikáciu o tom, či si prajete toto zariadenie pripojiť. Na potvrdenie pripojenia stačí kliknúť na notifikáciu a systém spraví všetko za Vás. Smutnou správou je, že táto funkcia je zatiaľ podporovaná iba v prípade myšky Surface Precision Mouse.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vylepšenia v prehliadači Microsoft Edge

 • Zmenou prechádza fullscreenový režim prehliadača Microsoft Edge. Používatelia používajúci režim na celú obrazovku sa už nemusia prehadzovať do klasického režimu, pokiaľ chcú otvoriť novú stránku alebo sa potrebujú prehodiť medzi oknami. Stačí prejsť kurzorom až ku vrchnej časti prehliadača a potrebné nastavenia a funkcie sa Vám dočasne zobrazia.
 • Tlač bez neporiadku: Po novom dokážete bezproblémovo vytlačiť webstránku bez reklám a zbytočných prvkov, ktoré nepotrebujete. Pri nastavení tlače stačí zvoliť možnosť Clutter-free printing (Zatiaľ nepoznáme slovenský ekvivalent).

  Zdroj: Windows Blogs

Toto sú tie najpodstatnejšie zmeny v najnovšej aktualizácií pre operačný systém Windows 10. Samozrejme, aktualizácia priniesla ďalšie menšie zmeny a desiatky odstránených chýb, no nejedná sa o tak závažné zmeny. Úplný prehľad zmien a odstránených chýb nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre