LG si nechalo patentovať skladacie zariadenie s 3 displejmi

Zdroj: LetsGoDigital

Koniec roka 2017 priniesol do sveta smartfónov opäť čosi nové. Na mysli máme skladacie smartfóny, ktoré budú zrejme o čosi viac spopularizované až tento, poprípade budúci rok. Svetoví giganti ako Microsoft alebo Samsung, si pomaly ale isto chystajú pre svojich zákazníkov nové zariadenia, ktoré drasticky zmenia svet smartfónov. Samozrejme, žiadni poprední výrobcovia smartfónov nechcú zaostávať za novými trendmi. Práve to je prípad spoločnosti LG, ktorá si nechala patentovať prvé nákresy nového skladacieho smartfónu už v roku 2014, no schválené boli až v novembri 2017.

Zdroj: LetsGoDigital

Na nákresoch sa podobá na „leporelo“

Zdroj: LetsGoDigital

Po prvom pohľade na tieto nákresy mi napadlo jedno jediné slovo. Leporelo. LG sa do toho chce zrejme pustiť bezhlavo a chce opäť predbehnúť konkurenciu. Na nákresoch je jasne vidieť zariadenie hneď s 3 displejmi, ktoré sa dá roztvoriť ako známa detská knižka leporelo. Všetky 3 obrazovky sa dajú rozvinúť vedľa seba, čo by sa v niektorých situáciách mohlo hodiť, no zrejme sa jedná o nie moc šikovné riešenie. Spoločnosť nám v patentoch ukázala aj niektoré šikovné gestá, vďaka ktorým by bolo používanie 3 obrazoviek naraz úplne jednoduché a intuitívne. Samozrejme, špeciálne gestá sú fajn, no nie vždy máte po ruke stôl na Váš špeciálny rozkladací leporelo smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: LetsGoDigital

Uvidíme ho vôbec niekedy?

Z nášho pohľadu sa naozaj nejedná o šikovné riešenie. Na internete sa po zverejnení patentov rozbúrila debata o tom, či má vôbec vývoj skladacích smartfónov zmysel. Mnoho ľudí hovorilo, že je to úplná zbytočnosť, no treba si spomenúť na úplné začiatky dotykových smartfónov. Aj tie boli zo začiatku svetom odsudzované, no dnes by sme si život bez nich nedokázali ani len predstaviť. Skladacie smartfóny sa vo veľkom štýle raz na trh určite dostanú, no zrejme to nebude v podobe, ako si predstavuje spoločnosť LG.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (LetsGoDigital)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre