Vo Windows 11 pribudne funkcia, ktorá umožní pridávať nálepky na úvodnú obrazovku počítača

Funkcia nálepiek, ktorá sa nám spája najmä s četovými aplikáciami, zavíta i do rozhrania Windowsu 11.

Windows 11
Zdroj: Microsoft, Úprava Vosveteit

Windows 11 je platformou, ktorá je stále vo vývojí. Len nedávno napríklad vyplávalo na povrch, že Microsoft v týchto dňoch začne s distribúciou nových funkcií vrátane nástroja, prostredníctvom ktorého budeme môcť spúšťať Android aplikácie v rozhraní počítača.

Najnovšie sa ukazuje ďalšia funkcia, ktorá by mohla byť neskôr dostupnou v rozhraní Windowsu. Konkrétne ide o funkciu, ktorá nám umožní pripevniť nálepky na plochu obrazovku, píše portál androidheadlines.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pribudne nová možnosť, ako si budeme môcť prispôsobiť vzhľad Windowsu

Dlhé roky môžeme meniť pozadie našich domovských obrazoviek so systémom Windows, ale v skutočnosti sa s úvodnou obrazovkou nemôžeme viac hrať. To by sa mohlo čoskoro zmeniť. Dôvodom je, že Microsoft pracuje na funkcii, prostredníctvom ktorej budeme môcť pridať domovskej obrazovke nový šmrnc.

Portál sa odvoláva na používateľa Albacore, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Twitter zverejnil snímku obrazovky s nastaveniami počítača spolu aj s popisom, kde píše o možnosti umiestnenia nálepiek na plochu. Fotografia rovnako odhaľuje, že v rozhraní Windowsu pribudne aj nová aplikácia, Editor nálepiek, prostredníctvom ktorej si budeme môcť tieto nálepky prispôsobiť.

Ďalej treba uviesť, že nálepky budú umiestnené na ploche obrazovky na pevno. Znamená to, že aj po zmene pozadia, zostanú umiestnené na domovskej obrazovke. Portál však upozorňuje aj na niekoľko obmedzení. Nálepky nebude možné umiestniť na plochu obrazovky napríklad v situácii, ak používate dva monitory.

Albacore v jednom z ďalších statusov ďalej píše, že túto funkciu sa mu podarilo vyvolať v rozhraní vývojárskej verzii systému prostredníctvom politiky nastavení, ktorá sa volá Education\AllowStickers.

Uvítate príchod tejto funkcie do rozhrania Windows počítačov? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre