SpravodajstvoWindows

Vo Windows 10 v paneli úloh by mohla pribudnúť žiadaná funkcia. Uvítali by ste ju aj vy?

Vývojárska verziu Windowsu 10, Build 21286, odhaľuje žiadanú funkciu. V paneli Taskbar, nájdeme nástenku s aktuálnym spravodajstvom

Na mobilných smartfónoch s operačným systémom Android môžeme nájsť aplikáciu Google, ktorá okrem možnosti vyhľadávania, ponúka aj prehľad aktuálne spravodajstva. Prehľad správ  je zároveň prispôsobený na základe našich záujmov. Napríklad, keď aktívne interagujeme s technologickými témami, tak ich uvidíme vo zvýšenej miere na úkor iných správ.

Google Discovery_kanal so spravodajstvom
Zdroj: Vosveteit.sk

Podobnú funkciu, ako dnes ponúka aj Google, by sme mohli nájsť aj v počítačoch s operačným systémom Windows 10. Na tému upozorňuje Microsoft prostredníctvom svojho blogu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vlastná nástenka s článkami vo Windows 10

Microsoft konkrétne prezrádza, že vo verzii Windows 10 Build 21286 sa objavila nástenka s odkazmi na články. Tento panel by malo byť možné vyvolať prostredníctvom takzvaného „taskbaru“, teda z panelu úloh, ktorý nájdeme v spodnej časti obrazovky.

Windows 10 nastavenka s ponukou clankou
Zdroj: Microsoft

Spoločnosť ďalej píše, že tento zoznam článkov by mal byť prispôsobený správaniu sa používateľa. Rovnako používateľ bude mať možnosť prispôsobiť si obsah, ktorý vidí, pomocou označovania typu obsahu, ktorý ho zaujíma, resp. ktorý ho nezaujíma.

„Rýchlo sa pozrite na svoje správy a záujmy priamo z panela úloh. Nechajte sa chytiť najaktuálnejšími titulkami, počasím, športom a ďalšími témami, potom sa vráťte k tomu, čo ste robili, bez toho, aby ste narušili pracovný tok.“ píše spoločnosť v publikovanom blogu.

Microsoft ďalej píše, že používatelia pomocou tohto dedikovaného miesta budú mať prístup k viac ako 4 500 tisícom zdrojov svetových značiek. Od portálov ako The New York Times, BBC, The Verge a podobne.

Spoločnosť v závere dodáva, že táto funkcia aktuálne je dostupnou len vo vybraných regiónoch sveta. Ide konkrétne o členov programu Windows Insider v Spojených štátoch, Kanade, Veľkej Británii, Austrálii a Indii. Microsoft zároveň dodáva, že aby bola funkcia funkčnou, tak je potrebné mať nainštalovanú najnovšiu verziu prehliadača Microsoft Edge bežiacu na jadre Chromium.

Čo sa týka dostupnosti funkcionality v iných regiónoch sveta, tak spoločnosť o tom nezverejnila bližšie informácie. Pevne však veríme, že bude dostupnou aj v ďalších regiónoch vrátane toho nášho.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close