APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Vo WhatsApp službe bola detegovaná závažná chyba. Postihuje obrovské množstvo ľudí. Patríte medzi nich?

Mnohých WhatsApp používateľov trápi chyba, ktorá im znemožňuje pristupovať ku starším správam v rámci konverzácií.

Najnovšia aktualizácia pre službu WhatsApp zaviedla kurióznu chybu, ktorá znemožňuje používateľom pristupovať k starým správam v rámci četov.

Namiesto toho, aby používateľ mohol pristupovať ku všetkým správam, tak môže čítať len novšie časti konverzácií. Pri posúvaní sa ku starším správam, používateľ neskôr uvidí len ikonu načítavania obsahu. K samotnému načítania obsahu však nedôjde, píše portál reddit.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chyba postihuje najmä BETA testerov

Podľa publikovaných správ, chyba postihuje zatiaľ najmä BETA testerov aplikácie. Jeden z používateľov Reddit fóra napríklad píše:

„S touto chybou sa stretávam v najnovšej verzii WhatsApp beta v2.21.16.9. Zaregistroval som ju aj na WhatsApp web. Posúvanie nahor v ľubovoľnom rozhovore v poslednej dobe spôsobuje, že sa namiesto načítania zvyšku četu nekonečne načítava číselník. Zažíva to ešte niekto alebo je to len chyba na mojej strane?“

Ak si nie ste istí, či sa chyba týka aj vás, tak to môžete skontrolovať jednoduchým spôsobom. Stačí otvoriť akýkoľvek WhatsApp čet a v konverzácii sa posúvať nahor. V určitom okamihu sa pred odoslanými starými správami zobrazí kruhová ikona nahrávania. Ak táto ikona zostane v pohybe na neurčito a bez načítania akejkoľvek správy, obávame sa, že vaša verzia WhatsApp je tá „zlá“ .

WhatsApp_chyba_nenacitanie starych sprav
Zdroj: reddit (u/Zertop)

Ďalej, podla publikovaných správ chyba sama o sebe neodstraňuje staré správy, ale len ich nesprístupňuje. Používatelia, ktorí sa s chybou stretli píšu, že po stiahnutí staršej verzie aplikácie, opäť mali prístup aj k staršiemu obsahu konverzácií.

Jedným z riešení aj je, odhlásiť sa z BETA programu WhatsApp. Urobiť tak môžete potom, ako si v obchode Play dáte vyhľadať BETA verziu aplikáciu a následne budete mať k dispozícii možnosť odhlásenia sa z BETA programu. Následne vás obchod Play upozorní na novú verziu aplikácie WhatsApp a potom ako si ju stiahnete, tak sa vám automaticky preinštaluje existujúca BETA aplikácia na stabilnú verziu aplikácie. Prípadne, jednou z ďalších alternatív je, počkať si na ďalšiu aktualizáciu aplikácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close