Vlajkové lode neprinášajú vždy všetky potrebné špecifikácie: Toto používateľom chýba najviac!

Tieto špecifikácie dnes už vlajkové lode a drahšie smartfóny neprinášajú. Pozrite sa, o čo všetko konkrétne ide.

smartfon parametre
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc), úprava Vosveteit

Smartfóny sa počas posledných rokov výrazne posunuli vpred a ponúkajú výkon, aký častokrát nenájdeme ani v počítačoch. Dokážeme s nimi dnes už vykonať množstvo úkonov, ktoré by sme si pred niekoľkými rokmi nevedeli ani len predstaviť. Aj napriek tomu sa tento pokrok neposúva vždy len k lepšiemu a používatelia smartfónov stále volajú za niektorými vlastnosťami zariadení, na ktoré dnes už len tak nenarazia. Aké súčasti smartfónov im teda chýbajú a čo by sme ocenili aby sa vrátilo medzi lepšie zariadenia? Na túto problematiku sa bližšie pozrel portál makeuseof.com a my vám teraz prezradíme, aké kľúčové vlastnosti by vlajkové lode mohli navrátiť späť.

3.5mm jack či adaptér pre nabíjanie v balení

Jednou z hlavných súčastí, ktoré dnes používateľom vedia chýbať, sú 3.5mm konektory. Tie sa vedia častokrát objaviť v lacnejších zariadeniach a dokonca aj v strednej triede. Vlajkové lode však s 3.5mm jackmi neprichádzajú, pričom používatelia majú častokrát dve možnosti. Buď využijú Bluetooth zariadenia alebo vsadia na redukcie z USB-C konektora na 3.5mm jack. Tieto redukcie sa dnes vo viacerých prípadoch nenachádzajú v baleniach vlajkových modelov, čo môže byť taktiež prekážkou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
3.5mm jack
Zdroj: Unsplash.com (Önder Örtel)

Ďalším bodom toho, čo vlajkové lode vo viacerých prípadoch už neponúkajú, sú adaptéry nabíjania v balení. Niektorí výrobcovia stále vsádzajú na túto súčasť balenia a takéto príslušenstvo do balenia pribalia. Čoraz viac telefónov však podporujú vyššie rýchlosti nabíjania a výrobcovia teda takéto rýchlejšie adaptéry do balenia nepridávajú.

Vlajkové lode a microSD karty

Využívanie microSD kariet bolo populárne niekoľko rokov dozadu. Používatelia si na ne ukladali množstvo súborov a prenášali ich z jedného zariadenia na druhé. Nové vlajkové lode a celkovo smartfóny vyššej triedy však už slotom pre microSD karty nedisponujú, čo dokáže mnohým prekážať. Voliť si tak musíme vyššie pamäťové konfigurácie, aby sme nemali nedostatok interného úložiska pre súbory.

SD karta a NANO SOM karta
Zdroj: appmifile

Okrem adaptérov pre nabíjanie vlajkové lode ale častokrát ani iné smartfóny už nedisponujú v balení slúchadlami. Táto súčasť balenia tiež používateľom častokrát chýba a zdá sa, že sa už do balení nevrátia. Dôvodom je aj chýbajúci 3.5mm jack a pokles popularity klasických káblových slúchadiel.

Batériu si už tak ľahko nevymeníme

Ďalším problémom, ktorý so sebou vlajkové lode a smartfóny vo všeobecnosti prinášajú je, že si už nedokážeme len tak vymeniť batériu. Odolnosť voči vode a prachu donútilo výrobcov smartfónov odstrániť používateľom možnosť jednoducho si otvoriť smartfón a vymeniť tak batériu. Aktuálne vzhľadom k zvýšeniu úrovne udržateľnosti smartfónov sa však špekuluje o tom, že by sa vymeniteľné batérie mohli jednoducho vrátiť späť.

bateria smartfonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen)

Niektorým používateľom taktiež prekáža to, že pomaly prichádzajú o klasické sloty pre karty SIM. Najnovšie modely zo série iPhone 14 prišli do USA bez možnosti využiť fyzické karty SIM a prešli plne na možnosť eSIM. Pri drahších smartfónoch je však dnes čoraz komplikovanejšie využiť možnosť dualSIM, najmä v kombinácii s už spomínanou SD kartou.

Čo prekáža na nových smartfónoch vám? Pridali by ste aj vy niečo na zoznam? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre