Technológie

Vlajková loď Huawei Mate 20 Pro má čiastočné problémy so zelenými okrajmi na displeji. Podľa výrobcu to je ale normálne

Spoločnosť Huawei nám počas októbra predstavila svoju novú vlajkovú loď Mate 20 Pro, ktorú môžeme určite pasovať medzi najlepšie smartfóny aktuálne dostupné na trhu. Po pár týždňoch to ale vyzerá tak, že aj nový Mate 20 Pro sa zaradí do skupiny smartfónov, ktoré mali vážne problémy po spustení ich predaja. Majitelia nových vlajkových lodí od spoločnosti Huawei hlásia závažné problémy s ich obrazovkou. Odpoveď spoločnosti Huawei je ale celkom zarážajúca. Takéto problémy s obrazovkou sú podľa nej normálne.

Jadrom problému je zakrivenie displeja

Najväčším kameňom úrazu novej OLED obrazovky na smartfónoch Huawei Mate 20 Pro, je zrejme jej zakrivenie. Displej v horších svetelných podmienkach a nízkom jase nedokáže dostatočne vykresliť farby, čím majú okraje smartfónu neprirodzený zelený nádych. Minimálne zelenanie displeja v zakrivených častiach je pri OLED displejoch normálne, no táto situácia je naozaj extrémna.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podobné prípady sa vyskytujú na celom svete

Problém s OLED displejom na smartfóne Huawei Mate 20 Pro sa začal medializovať len behom včerajška, kedy sa na fóre spoločnosti Huawei začalo objavovať množstvo sťažností na nový displej. Po prvých sťažnostiach to vyzeralo tak, že problém s výrazne zelenou obrazovkou na okrajoch, sa týka len určitej časti sveta, poprípade štátu, keďže všetky smartóny nie sú vyrábané v jednej továrni. Nový Mate 20 Pro využíva hneď niekoľko typov displejov značky LG, no vyzerá to tak, že spomínaným problémom trpí väčšina z nich. Po niekoľkých hodinách sa na fóre začali objavovať podobné prípady ako z viacerých štátov Európy, ako aj Ruska.

Odpoveď oficiálnej podpory spoločnosti Huawei je zarážajúca

„Mate 20 Pro využíva špičkovú flexibilnú OLED obrazovku so špeciálnymi zakrivenými okrajmi pre vylepšené vizuálne zážitky a pohodlné držanie. To môže viesť k miernemu zafarbeniu pri pohľade z rôznych uhlov.

Pri extrémne slabých svetelných podmienkach, keď je jas obrazovky príliš nízky alebo pri použití tmavých tapiet, môžu byť tieto rozdiely prehnané. Ak farebný odtieň ovplyvňuje bežné používanie, obráťte sa na autorizované oddelenie služieb zákazníkom, „ píše sa na fóre podpory spoločnosti Huawei UK. Treba ale brať na vedomie, že sa nejedná o oficiálne stanovisko spoločnosti Huawei, ale iba o odpoveď zamestnanca. Spoločnosť Huawei ku danej problematike žiadne oficiálne stanovisko nezaujala.

Zdroj: Huawei fórum

S podobnými problémami sa stretli už mnohí svetoví výrobcovia. Problém s novou vlajkovou loďou od spoločnosti Huawei ale vyzerá byť o čosi masívnejší a celosvetový, ako tomu býva zvyčajne. Vyriešenie tohto problému bude určite nákladné a sme zvedaví, ako bude spoločnosť Huawei ďalej postupovať.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Huawei fórum)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close