Vlajkonosič od Redmi nakoniec neponesie názov Redmi X. Generálny riaditeľ tvrdí, že ponesie „lepšie označenie“

redmi x balenie_opt
Zdroj: Weibo

Len po pár hodinách, čo sa na internete objavila prvá fotografia propagačného materiálu nového smartfónu Redmi X, prišiel generálny riaditeľ spoločnosti Redmi s novými skutočnosťami. Redmi X bol totižto považovaný za nového vlajkonosiča od čínskeho Redmi, no CEO Lu Weibing tieto špekulácie po pár hodinách vyvrátil. Spoločnosť má podľa jeho slov v rukáve niečo oveľa lepšie.

Názov vlajkovej lode tým pádom nepoznáme

„Nevolá sa Redmi X, bude mať lepšie meno, „ potvrdil na svojom profile na sociálnej sieti Weibo Lu Weibing. Meno novej vlajkovej lode s procesorom Snapdragon 855 od Redmi je teda stále skryté pod rúškom tajomstva. Vlajková loď ale bude mať podľa všetkého naozaj veľa spoločných znakov s odhaleným smartfónom Redmi X, ktorý bude podľa všetkého patriť inému smartfónu, ktorý uvidíme o niečo skôr, ako nového vlajkonosiča.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Názov Redmi X patrí inému smartfónu

Ak sa počas nasledujúcich hodín neobjavia žiadne neočakávané informácie, označenie Redmi X bude patriť novému kráľovi strednej triedy od Redmi, ktorý bude poháňaný procesorom Snapdragon 730. Všetky doposiaľ odhalené informácie však bude zrejme zdieľať so svojim silnejším súrodencom, ktorý bude poháňaný procesorom Snapdragon 855. Budúci majitelia nového Redmi X sa tak môžu tešiť nie len na spomínaný Snapdragon 730, ale aj vysúvaciu selfie kameru, dokonalý bezrámčekový displej, 48MP hlavný snímač fotoaparátu, ktorý bude doplnený ďalšou dvojicou fotoaparátov 8MP + 13MP, ako aj batériou s kapacitou až 4000mAh a podporou rýchlonabíjania VOOC 3.0. 

Redmi vs Realme

Nie je žiadnym tajomstvom, že príchod výrobcu Realme na čínsky trh čiastočne ohrozil budúcnosť skalných čínskych výrobcov. Redmi si tak bude musieť svoju pozíciu vybojovať a vyzerá to tak, že naschvál zvolil taktiku rovnakého označovania smartfónov, ako výrobca Realme. Len nedávno predstavený smartfón s procesorom Snapdragon 730 od Realme totižto nesie názov Realme X a vyzerá to tak, že nová vlajková loď s procesorom Snapdragon 855 ponesie názov Realme X Pro. Je teda možné, že „lepšie meno“ pre novú vlajkovú loď od Redmi bude koniec koncov iba označenie Redmi X Pro.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Weibo)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre