SpravodajstvoTechnológie

Virtuálna realita, ktorej sa „môžeme dotknúť“, mení spôsob plánovania interiéru. Na Slovensku ju začala využívať „prvá lastovička“

„Táto technologická novinka mení, pravidlá hry‘ – spôsob, ako sa plánujú kuchyne či celý interiér...“

Virtuálna realita, ktorá rozširuje možnosti interakcií medzi reálnym a virtuálnym svetom je niečo, čo je pre mnohých z nás stále „malým kúzlom“. Dôvodom je, že sa ňou tak často nestretávame, hoci je už dostupná, napríklad prostredníctvom našich smartfónov. Najnovšie však virtuálna realita „expanduje“ aj mimo naše mobilné zariadenia. Konkrétne do oblasti simulácie interiéru pomocou špecializovaného softwaru a chytrej obrazovky.

Virtuálna realita, ktorej sa „môžeme dotknúť“

Určite sa mnohí z nás už stretli s plánovaním kuchyne, obývačky a podobne, pričom jedenkrát vidieť, je bezpochyby lepšie, ako si 100-krát predstaviť. Obzvlášť v prípadoch, keď naša predstavivosť býva častokrát vzdialená od reality. Práve na tento problém reaguje spoločnosť Oresi, ktorá začala využívať pokročilú technológiu virtuálnej reality, ktorej sa „môžeme dotknúť“. Táto novozavedená technológia využíva digitálny stôl, na ktorý zákazník ukladá  špecializované kocky, ktoré predstavujú spotrebiče, či nábytok a podobne. Následne pomocou dotykovej obrazovky si prispôsobuje vzhľad, napríklad kuchynskej linky, skriniek, a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pavol Krčmárik zo spoločnosti Oresi vysvetľuje, že:

„Princíp tvorby vlastného návrhu spočíva v tom, že na digitálny stôl kladiete ,kocky‘. Na ňom, ako aj na obrazovke smart televízie okamžite vidíte svoju kuchyňu v podobe 3D simulácie, teda komplexný nábytok so spotrebičmi v reálnom prostredí,…“

„Keď k šikovnému softvéru pridáte pomoc skúseného odborníka od špecialistov na kuchyne, urobíte to najrozumenejšie rozhodnutie. Dobre naplánovaná kuchyňa vám môže slúžiť dlhé roky. Ak by sa vám zunovala, stačí vymeniť dvierka, dosku či zástenu,“ pridáva svoj tip Pavol Krčmárik, návrhár kuchýň z Oresi.

Najlepšie na tom je, že zákazník hneď vidí výsledok vo forme ostrého 3D obrazu. Môžeme tak povedať, že kuchyňa, prípadne iný interiér doslova rastie zákazníkovi pred očami.

„Keď si chcete vybrať napríklad farbu kuchynských dvierok, je to úplne jednoduché. V menu si zvolíte vybranú sekciu a už si len stačí vybrať. Ak vám farba nevyhovuje, v sekunde to viete zmeniť na inú, a tak si rýchlo a jednoducho viete porovnať, ktorá by sa vynímala vo vašej kuchyni o čosi viac,“ dopĺňa Krčmárik.

Ako táto technológia funguje v praxi, sa môžete pozrieť nižšie vo videu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close