Spravodajstvo

Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma?

Rozmýšľali ste niekedy na tým ako vznikol názov spoločnosti, ktorej produkty nájdeme takmer v každej domácnosti?

Microsoft je jeden z najväčších technologických gigantov na svete, ktorý svoju slávu získal nie len vďaka filantropovi Bill Gatesovi, ale hlavne vďaka operačnému systému MS-DOS a neskôr Windows. Samozrejme, že táto spoločnosť má na svedomí viacero podarených produktov ako sú napríklad kancelársky balíček Office, Xbox, Cloud a ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bill Gates pre Forbes viac ako dekádu dozadu priniesol rozhovor, v ktorom prezradil pôvod názvu ich spoločnosti. Prvá spoločnosť Billa a jeho partnera Paul s ktorou uzavreli kontakt sa volala „Micro Instrumentation and Telemetry Systems“, vtedy sa označovali ako „Paul Allen a Bill Gates podnikajúci ako Micro-Soft“, na  dôvod prečo však v danom mene používali spojovník si už však Bill nespomenul. Bill zároveň uviedol aj to, že  rámci položky „credits“ napísali: „Micro-Soft BASIC: Bill Gates napísal množstvo vecí, Paul Allen dopísal niečo ďalšie“.

Allen však s Billom hovorili o viacerých možných názvoch spoločnosti, napríklad ako Outcoported Inc. And Unlimited Ltd., Allen and Gates, a ďalšie. Nakoniec sa však rozhodli pre spojenie základov slov MICROcomputerSOFTware, dôvodom bolo totiž zo že pracovali práve v týchto dvoch odviatiach.

Zdroj: WC

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close