Vedcom sa podarilo vyrobiť funkčný dotykový tablet s obrazovkou, ktorá sa dá zrolovať ako pergamen

Zdroj: Youtube - Human Media Lab

Výskumní pracovníci laboratória Human Media Lab na Queen’s University dokázali postaviť prototyp zariadenia s dotykovým displejom, ktoré sa dá zrolovať podobne ako staroveký pergamen. 7,5-palcový rolovací tablet dostal prezývku MagicScroll a takmer okamžite začal valcovať internet.

Tablet, ktorý bezproblémovo dáte do vačku

Po stranách samotného tabletu sa nachádzajú 2 scrollovacie kolieska, vďaka ktorým si môžete v zrolovanej forme prezerať vaše kontakty alebo správy. Na prvý pohľad vyzerá zariadenie nepoužiteľne, no podľa autorov má potenciál. Zariadenie je podľa recenzií naozaj ergonomické a v zloženej forme sedí výborne v ruke. Podobne je tomu aj pri telefonátoch, kedy zariadenie bezproblémovo sedí na vašom uchu. Autori taktiež tvrdia, že v zrolovanej forme ide o vynikajúco skladné zariadenie, ktoré bezproblémovo vopcháte do vačku, čo by ste o iPade alebo inom rozmernom tablete povedať nemohli.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšie využitie a špeciálne funkcie

Vyššie sme spomenuli všetky klasické využitia, no popíšme si prípadné ďalšie využitia a funkcie tohto zariadenia. Medzi nevšedné použitia určite môžme zaradiť aj možnosť využiť ho ako diktovacie zariadenie alebo ako ukazovátko pri prezentáciách a konferenciách. Prototyp taktiež disponuje aj fotoaparátom, ktoré sleduje pohyby so zariadením, na základe čoho ho môžete ovládať aj pomocou gest, podobne ako pri bežných kinect ovládačoch. Zaujímavo využiteľné sú aj kolieska na scrollovanie po boku zariadenia. Samotný mechanizmus obsahuje malé motorčeky, ktoré dokážu kolieska roztočiť vo vybraných situáciách. Jedným zo zábavných využití je napríklad nastavení upozornení na motorčeky, vďaka čomu sa zariadenie pri prijatej správe začne hýbať.

Komerčného modelu sa zrejme nedočkáme

Zariadenie určite vyzerá zaujímavo a iniciatívu výskumníkov chválime, no reálneho komerčného zariadenia takéhoto typu sa zrejme nikdy nedočkáme. I keď je zariadenie nabité špičkovými funkciami a modernými technológiami, jeho vzhľad by určite nikoho neohúril. No viete si predstaviť chodiť po ulici a telefonovať s rolkou dotykového displeja v ruke? My teda nie.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Youtube -Human Media Lab)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre