Spravodajstvo

Čína údajne využíva sociálnu sieť LinkedIn na nábor špiónov v USA

Šéf kontrašpionážnych jednotiek USA počas včerajšieho dňa prezradil agentúre Reuters, že čínska vláda používa falošné účty na sociálnej sieti LinkedIn na naberanie nových špiónov a získavanie tajných informácií. Úradníci už údajne kontaktovali LinkedIn o „superagresívnom náborovom úsilí“ a žiadajú o odstránenie takýchto účtov.

Falošné účty sa chceli dostať ku tajným informáciám a štátnemu tajomstvu

Podľa šéfa kontrašpionážnych jednotiek Wiliam Evanina, kontaktovala čínska vláda naraz tisícky účtov na stránke LinkedId a chcela sa spojiť s jednotlivcami, ktorí majú dobré väzby na štátnych predstaviteľov, poprípade majú prístup ku štátnemu tajomstvu a tajným informáciám. Šéf kontrašpionážnych jednotiek odmietol uviesť, koľko falošných účtov bolo spozorovaných, no na koniec nezabudol podotknúť, aké kroky by malo LinkedId voči falošným účtov vykonať. Microsoft by sa mal údajne inšpirovať sociálnou sieťou Twitter, ktorá nedávno rázne zakročila voči falošným účtom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Nedávno som videl, že Twitter zrušil, ja neviem, milióny falošných účtov a našou požiadavkou je, aby tak vykonal aj LinkedId, „ uviedol Wiliam Evanina v rozhovore pre Reuters. Na odstránení falošných účtov nie je nič zlé, no pri vymýšľaní riešení by sa nabudúce určite zišlo overiť si informácie. Sociálna sieť Twitter síce rázne zakročila, no namiesto miliónov falošných účtov ich reálne odstránila pár stoviek.

Účty boli obratom odstránené

Sociálna sieť LinkedIn po vznesení obvinení rázne zakročila a po pár hodinách falošné účty odstránila. Vo svojom vyhlásení taktiež uviedla, že sa jednalo o menej ako 40 falošných účtov, ktoré boli napojené na špionážne agentúry.

Čína obvinenia odmieta

„Nevieme, na základe akých dôkazov dospeli predstavitelia USA ku takému záveru. To, čo hovoria, je úplný nezmysel s postrannými úmyslami, “ reagovalo ministerstvo zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (mspoweruser.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close