Autonómne vozidlo spoločnosti Apple havarovalo. Za zlyhanie môže práve zlé odhadnutie situácie systémom

apple car lexus
Zdroj: Youtube - MacRumors

Automobil značky Lexus, poháňaný autonómnym systémom od spoločnosti Apple, bol účastníkom ľahkej dopravnej nehody na jednej z kalifornských rýchlostných ciest, informovalo o tom Ministerstvo motorových vozidiel v Kalifornii.

Zlé odhadnutie situácie systémom

Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že za nehodu môže práve samotný autonómny systém, ktorý absolútne neodhadol situáciu. Vozidlo značky Lexus so systémom od Applu sa pripájalo na rýchlostnú cestu, keď doňho zo zadu ľahko nabúral Nissain Leaf, ktorého vodič počítal s o čosi rýchlejšou akceleráciou Lexusu. Ten sa totižto počas pripájacieho manévru pohyboval rýchlosťou iba 1,6km/h, inými slovami, krokom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pri nehode nebol nikto zranený

I keď boli obe autá značne nabúrané, pri incidente sa chvalabohu nikto nezranil. K havárii došlo za denného svetla a za dobrého počasia, takže neexistovali žiadne poľahčujúce okolnosti, ktoré by mohli zmiasť samotný autonómny systém, alebo vodiča druhého vozidla.

Budúcnosť Appe Car je zatiaľ nejasná

Spoločnosť Apple narozdiel od ostatných konkurentov neposkytuje žiadne informácie o vývoji autonómneho systému, poprípade ich vlastného autonómneho automobilu/elektromobilu. Budúcnosť tzv. Apple Car je momentálne veľmi nejasná, keďže sa začína povrávať aj o tom, že spoločnosť Apple vyvíja autonómny systém iba preto, aby následne svoje poznatky, technológie a patenty mohla predať ostatným spoločnostiam v brandži.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – MacRumors)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre