SpravodajstvoXiaomi

Vďaka tejto funkcii MIUI bude opäť o niečo zaujímavejší nákup smartfónov z Číny!

MIUI prináša do svojich smartfónov novinku, vďaka ktorej budú u nás čínske modely o niečo použiteľnejšie. MIUI 13 bude plné prekvapení.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi smartfóny v Číne majú o niečo viac funkcií, ako tie u nás. Navyše sú i o niečo lacnejšie a pri niektorých môžeme nákupom z Číny ušetriť až stovky eur. Problémov s kompatibilitou zakúpených zariadení mohlo byť doteraz niekoľko, a práve preto je dôležité pri nákupe smartfónu spoza našich hraníc kontrolovať, či bude smartfón u nás použiteľný. Jeden z problémov však plánuje vyriešiť samotné Xiaomi, ktoré podľa portálu Xiaomiadictos.com v nadstavbe MIUI 13 prinesie zásadnú novinku. Nákup smartfónov z Číny bude teda zasa o niečo jednoduchší!

Možnosť pridania jazykov v MIUI

Jedným z problémov čínskej nadstavby MIUI je možnosť výberu jazyku smartfónu. Tá ponúka len malé spektrum jazykov, pričom najbližšia nám je často len angličtina, teda ak neovládate jazyky zapisované znakmi. Práve angličtina je jediná z výberu zapisovaná latinkou, čo môže mnohým prekážať a po nákupe smartfónu z číny okamžite siahajú po custom ROM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento problém však vlánuje vyriešiť pripravovaná verzia MIUI 13, ktorá ponúkne majiteľom smartfónov možnosť pridať akýkoľvek systémový jazyk. Zdá sa teda, že jazykovej bariéry medzi smartfónmi by sme sa zbavili, ktoré ďalšie komplikácie však prináša nákup smartfónu z Číny?

Dávajte si pozor pri kúpe čínskych zariadení

Zmenou jazyku smartfónu však nevyriešime všetky problémy, no smartfóny budú pre nás o niečo zrozumiteľnejšie. Avšak súčasťou smartfónu z Číny je i kompatibilita pripojenia, keďže čínske smartfóny môžu podporovať iné pásma pre mobilný signál, a preto si treba overiť, či si takýmto nákupom nespôsobíme zbytočné komplikácie.

Posledným dôvodom, prečo by sme si však pri nákupe čínskej verzie smartfónu mali preinštalovať nadstavbu na našu custom európsku MIUI, sú Google služby. Tie v čínskych smartfónoch nenájdeme, dostupné sú len domáce alternatívy. I táto súčasť smartfónu sa dá však obísť a Google služby sa dajú dodatočne nainštalovať. A vďaka poslednej verzii MIUI 12.5 sa dokonca bude môžné zbaviť i nepotrebného čínskeho bloatware.

Nakupujete smartfóny z Číny? Alebo vás takáto úspora peňazí neláka a radšej siahnete po našom globálnom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close