Váš Samsung má skryté menu, o ktorom nikto takmer nevie. A nehovoríme o vývojárskom menu, ale úplne inom!

Samsung smartfóny okrem vývojárskeho menu, ktoré nájdete v nastaveniach telefónu, schovávajú ešte jednu ponuku s experimentálnymi funkciami, ktorá je ale skrytou v aplikácii Galéria.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Pravdepodobne aj vy máte telefón od spoločnosti Samsung. Všetky Android telefóny majú takzvané vývojárske menu, ktoré je potrebné aktivovať cez Nastavenia vášho smartfónu. Vedeli ste ale, že Samsung zariadenia majú ešte jedno obdobné menu s experimentálnymi funkciami? Táto ponuka ale nie je skrytá v nastaveniach vášho mobilu, ale v aplikácii Galéria.

Ako aktivovať skryté menu v Galérii Samsung smartfónov

Aktivovanie skrytej ponuky menu v Galérii vášho smartfónu vám potrvá len pár sekúnd. Treba ale vedieť, kde hľadať. Poďme sa nižšie pozrieť na krátky návod, ako toto menu môžete aktivovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

  • V prvom kroku si otvorte aplikáciu Galéria. Treba ale podotknúť, že treba otvoriť vstavanú aplikáciu Samsungu a nie inú.
  • Teraz kliknite na tri vodorovné čiary v spodnom pravom rohu. Následne z ponuky vyberte možnosť Nastavenia.
  • V ďalšom kroku zrolujte ponuku smerom dole k možnosť Galéria – informácie. Otvorte ju.
  • Teraz sa vám otvorí okno, na ktorom uvidíte verziu Galérie, ktorú máte nahratú v smartfóne. Pár sekúnd počkajte a následne niekoľkokrát za sebou kliknite na verziu aplikácie, kým neuvidíte upozornenie, že ste aktivovali skryté menu.
  • Ako aktivujete toto menu, tak sa vráťte o krok späť a znova zrolujte ponuku smerom dole. Tam uvidíte „Gallery Labs“. Ide o laboratórne funkcie aplikácie Galéria. V rámci týchto nastavení si môžete zapnúť viacero funkcií aplikácie Galéria, ktoré nie sú inak dostupné.

Nižšie sa môžete pozrieť aj na návod zachytený na snímkach obrazovky, ako môžete toto skryté menu aktivovať.

Teraz už len stačí, aby ste sa vrátili späť do nastavení a otvorili si toto skryté menu. Viď snímky obrazovky nižšie, kde tú sekciu s experimentálnymi funkciami presne nájdete.

Pevne veríme, že tip na túto skrytú ponuku s ďalšími nastaveniami, ktoré sú predvolene schované, sa vám bude páčiť. Majte ale na pamäti, že ide o experimentálne funkcie a preto nemusia vždy fungovať správne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre