SpravodajstvoTechnológie

Váš budúci smartfón môže podporovať oveľa rýchlejšie nabíjanie: Smartfóny majú už tento rok bežne ponúkať 120W nabíjanie

Rýchle nabíjanie smartfónu má prísť aj do lacnejších smartfónov už koncom tohto roka. Štandardom má byť 120W pri vyššej kapacite batérie.

Tak, ako kedysi výrazne stúpala kvalita kamier smartfónov, dnes je prioritou najmä nabíjanie. To sa s každým smartfónom zlepšuje a už aj lacnejšie smartfóny môžu využiť doplnenie energie pri rýchlosti 33W či dokonca až 67W. Už aj stredná trieda dnes však využíva čoraz častejšie rýchlosť nabíjania na úrovni 120W, čo má byť v blízkej dobe štandardom. Portál andro4all.com nás všetkých informuje, že v najbližších mesiacoch by sme mali sledovať rozšírenie 120W nabíjania aj v dostupnejších modeloch, pričom narastie aj kapacita batérií. Ako budú smartfóny vyzerať do konca tohto roka? A ktorí výrobcovia majú byť priekopníkmi v tomto vylepšení? Na odpoveď sa teraz pozrieme spoločne.

Na trh postupne prichádza aj rýchlejšie ako 120W nabíjanie

V poslednej dobe sme mohli sledovať akési preteky medzi výrobcami smartfónov. Každý sa totiž snaží nasadiť čo najrýchlejší spôsob nabíjania do svojich zariadení, aby sa mohli pochváliť svojim fanúšikom. Prelomovým bodom bolo, keď spoločnosť Realme predstavila model Realme GT Neo 3 so 150W nabíjaním. Konkurenčné spoločnosti sa však snažia Realme dobehnúť a pripravujú rovnako výkonné nabíjanie do svojich smartfónov, no čo viac, snažia sa priniesť ešte rýchlejšiu metódu nabíjania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rýchly pokrok by tak mohol v blízkej dobe znamenať, že výkon nabíjania pri 120W by sa mohol objaviť vo viacerých smartfónoch. Nemusel by byť tak výsadou len drahších zariadení, no aj lacnejšie modely by si ho mohli vyskúšať. Postupne by sa tiež mohlo vypustiť slabšie 10W a 18W nabíjanie. Aj najnižšia trieda by sa tak mohla dočkať aspoň 33W nabíjania, ktoré sa bežne vyskytovalo v strednej triede ešte minulý rok.

Zmena by mohla prísť v najbližších mesiacoch

Aktuálne dohady vravia, že by sa tak mohlo stať ešte do konca tohto roka. Potvrdzujú to aj známejší leakeri, medzi ktorými nájdeme napríklad aj Digital Chat Station. Tento leaker je známy tým, že sa mýli len málokedy a rovnako by mu mohla výjsť aj táto predpoveď. 120W nabíjanie by sme teda mohli vidieť oveľa častejšie, no s vyššou kapacitou batérie. Dnes sa totiž takáto rýchlosť nabíjania častokrát spája s kapacitou menej ako 5000mAh. To by malo byť minulosťou.

Napríklad 100W nabíjanie by sa malo spájať najčastejšie s 5000mAh batériou. Výkon nabíjania 120W by sme mohli častejšie vidieť s batériou o kapacite 5160mAh a rozpráva sa aj o 135W nabíjaní, ktoré by sa kombinovalo s 5000mAh batériou. Najmenej kapacity batérie by malo postihnúť 150W nabíjanie, teda „len“ 4800mAh. Potvrdila sa nám však aj informácia, že niektoré modely prídu už aj s 200W nabíjaním. Medzi tieto modely máme zaradiť napríklad iQOO 10 Pro, no inšpirovať by sa mohol aj Xiaomi 12S Pro, ktorý má podporovať 120W nabíjanie.

Aké rýchle nabíjanie podporuje váš smartfón? A uvítali by ste rýchlejšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close