SpravodajstvoTechnológie

V Košiciach budete mať príležitosť vidieť robota, ktorý je schopný namaľovať umelecké dielo

V Košiciach návštevníci eventu SlovakiaTech 2019 si budú môcť pozrieť tvorivý procesor robota, ktorý namaľuje umelecké dielo.

Je podľa Vás umenie výsadou len ľudí? Nuž, v Košiciach Vás Michal Adamík, autor robota, ktorý je schopný maľovať presvedčí o opaku.

SlovakiaTech 2019

Počas 2. ročníka SlovakiaTech Forum-Expo 2019 Košice si návštevníci tohto eventu budú môcť pozrieť okrem prvého lietajúceho auta AirCar, za ktorého vývojom stojí Slovák Štefan Klein aj projekt Michala Adamíka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Michal Adamík je  doktorand Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ktorý stojí za vytvorením robota schopného maľovať umelecké diela. Čerešničkou na torte je, že návštevníci neuvidia len výsledok práce robota, ale aj jeho tvorivý proces.

„Koncept riadenia robota vektorovou grafikou vznikol v roku 2015, keď som hľadal tému svojej diplomovej prace.  Vzhľadom na to, že mam blízky vzťah ku grafickému dizajnu rozhodol som sa prepojiť svoje štúdium a  záľubu,…“ hovorí autor myšlienky kresliaceho robota.

Obraz vytvorený týmto robotom sa na konci dňa bude dražiť pričom táto suma poputuje na výskum bionických končatín, ktoré poslúžia hendikepovaným ľuďom. Celú túto show bude sprevádzať muž prezývaný  “Bionicman”. Michel Fornasier prezývku nezískal len tak pre nič za nič. Jedná sa totiž u muža, ktorý sa narodil bez pravej ruky, ale aj napriek tomu si však v súčasnosti vychutnáva plnohodnotný život s bionickou protézou „iLimb Ultra Revolution“.

Ak Vás zaujíma ďalšie  informácií o evente SlovakiaTech 2019, tak viac sa môžete dozvedieť priamo na  stránkach tohto eventu. Mimochodom, vstup na toto podujatie je bezplatný.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close