Zabudnite na procesor Kirin 990, Huawei začal testovaciu výrobu procesora Kirin 1000

Podľa najnovších informácií spoločnosť Huawei začala s aktívnym testovaním procesora Kirin 1000, spustila jeho testovaciu výrobu.

Huawei Kirin procesor
Zdroj: Huawei

Čispet Kirin 990 5G  spoločnosť Huawei predstavila počas IFA 2019 v priebehu minulého mesiaca. O procesore, ktorý bol vyrobený 7nm FinFET Plus EUV technológiou a zažil svoj debut v zariadení Huawei Mate 30 Pro riaditeľ  spoločnosti povedal:

„Kirin 990 (5G) je prvým 5G čipsetom na svete. S cieľom splniť požiadavky používateľov na vylepšené zážitky v novej ére. Kirin 990 (5G) bol od základu inovovaný – a to nielen z hľadiska výkonu a energetickej účinnosti, ale aj umelej inteligencie a pripojenia. Tým posúva možnosti mobilných telefónov na novú úroveň,“ prehlásil počas tlačovej konferencie v Berlíne Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei Consumer Business Group (CBG).

Huawei  aktívne pracuje na novej generácii procesorov

Podľa najnovších správ podľa serveru Huaweicentral.com, spoločnosť zahájila testovaciu výrobu novej generácie procesorov Kirin 1000 vyrobenej pomocou technologického procesu 5nm, ktorého komerčná dostupnosť je naplánovaná v priebehu budúceho roka. Predpokladaný termín je koniec 3. kvartálu. Čip Kirin 1000 by mal používať typ architektúry A77 (pozn. redakcie: Kirin 990 používa A76 –  jedná sa mikroarchitektúru implementujúcu 64-bitovú inštrukčnú sadu ARMv8.2-A navrhnutú dizajnovým centrom spoločnosti ARM Holdings). Jeho konkurenčnou  výhodou oproti predošlej generácii má byť vyšší výkon a menšia energeticky náročnosť. Samozrejmosťou by mal byť aj 5G modem.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre