ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

V Google Play sa objavila aplikácia Microsoft Kalkulačka, ktorá umožňuje počítať príklady pomocou kamery smartfónu

Microsoft v Google Play publikoval kalkulačku Microsoft Math, ktorá dokáže pomocou kamery vyriešiť matematické príklady v priebehu pár sekúnd.

V obchode Google Play sa objavila nová aplikácia Microsoft Math. Ako už asi podľa názvu tušíte, tak sa jedná o kalkulačku, ale hneď v úvode povieme, že nie o klasickú, ale o inteligentnú kalkulačku.

Kalkulačka od Microsoftu ponúka viacero možností ako riešiť matematické príklady. Asi tým najzaujímavejším spôsobom je pomocou kamery, kedy stačí kameru nasmerovať na príklad a o pár sekúnd máte výsledok. Okrem samotného výsledku si môžete pozrieť aj postup výpočtu. Vďaka tomu viete kalkulačku využiť aj v procese učenia sa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MicrosofT_kalkulacka_vypocet_pomocou_kamery
Zdroj: Vosveteit.sk

Kalkulačka ďalej ponúka aj možnosť „papiera“, kedy na neho napíšete pomocou prstov príklad, a následne inteligentný algoritmus sa postará o výpočet. Aj v tomto prípade platí, že si celý proces výpočtu, krok po kroku, si môžete spätne pozrieť.

Microsoft_kalkulacka_vypocet_na_papieri
Zdroj: Vosveteit.sk

V aplikácií zároveň nájdete aj bežnú kalkulačku, avšak s prívlastkom vedecká. Obsahuje dokonca aj možnosti prepočtu plochy.

Microsoft Kalkulacka_Google_Play
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikáciu nájdete v obchode Google Play dostupnú kompletne zadarmo.

Microsoft Math Solver
Microsoft Math Solver

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close