SpravodajstvoTechnológie

V Číne zakázali ďalšiu populárnu aplikáciu. Po Facebooku sa rad dostal aj na WhatsApp

V Číne bola oficiálne zakázaná celosvetovo populárna chatovacia aplikácia WhatsApp, potvrdili to aj čínski bezpečnostní experti. Aplikácia už v minulosti prebehla viacerými obmedzeniami. V minulosti používatelia tejto aplikácie v Číne nedokázali posielať videá alebo fotografie, no na rad prichádzajú aj samotné textové správy odoslané prostredníctvom tejto aplikácie. Používatelia spočiatku vôbec nevedeli či sa jedná o chybu v aplikácii alebo sa jedná o úmyselné blokovanie. Neskôr sa však naplnili všetky obavy občanov a v Číne bola táto aplikácia úplne zakázaná.

Podľa jedného z kryptograferov, sa čínska vláda rozhodla začať používať nový firewall, ktorý dokáže detekovať a blokovať NoiseSocket protokol. Ako sa dalo predpokladať, práve tento protokol využíva aplikácia WhatsApp pre posielanie správ. Firewall takisto už dlhšiu dobu blokuje a detekuje využívanie protokolu HTTPS/TLS, ktorý sa v aplikácii využíva na posielanie fotografií a videí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V Číne bol zablokovaný samotný Facebook už v roku 2009. Zablokovanie aj druhej populárnej chatovacej aplikácie určite spoločnosť Facebook nepoteší, keďže trh v Číne je naozaj obrovský, spoločnosť tým pádom prichádza o potencionálne veľké tržby. Spoločnosť Facebook ku zablokovaniu aplikácie WhatsApp ešte nevydal žiadne stanovisko a stále čakáme, kým na povrch vyplávajú ďalšie informácie.

Zdroj: windowslatest.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close