SpravodajstvoVeda a výskum

V 80. rokoch vytvorila americká CIA naozaj bizarnú správu: Je možné odpútať vedomie od nášho tela a cestovať vesmírom?

Gateway Exprience by podľa správy umožnila nášmu vedomiu ovplyvňovať svet okolo nás

V roku 1983 Americká CIA (pozn. redakcie: Central Intelligence Agence) priniesla zvláštnu správu, ktorá sa snažila zistiť, či dokáže ľudské vedomie prechádzať časom a priestorom. Tento fenomén nazvali „Gateway Experience“ a ide o dokument, ktorý bol do roku 2003 utajený, píše portál IFLScience.

Predpokladá sa, že táto správa je súčasťou širšieho výskumu, ktorý CIA v minulosti podnikla. Cieľom tohto výskumu bolo zistiť, či je možné kontrolovať myseľ a ako by im kontrola mysle, či hypnóza mohla pomôcť v oblasti špionáže. Správa sa skladá z poznatkov z neurológie a kvantovej fyziky. Ide o 29-stranový dokument, ktorý sa pohybuje na tenkej hranici medzi reálnou vedou a pseudovedou. Americká CIA tiež skúmala možnosť zážitkov „mimo vlastného tela“. Inými slovami, skúmali, či je možné naladiť naše vedomie na „vyššiu úroveň reality.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V základoch má Gateway Experience priniesť vyššiu silu, sústredenie a jasnosť mozgovým vlnám, ktoré sa prenášajú medzi ľavou a pravou hemisférou. Tento postup by mal pozmeniť naše vedomie a preniesť ho mimo fyzické hranice, prekonávajúc tak obmedzenia času a priestoru,“ píše sa v štúdii.

Odomknutie vyššej dimenzie

Technika Gateway proces bola vymyslená inštitútom Monroe, čo je nezisková organizácia, zameriavajúca sa na ľudské vedomie. Tvrdili, že existujú určité cvičenia, ktoré by zladili naše hemisféry na jednotnú frekvenciu. Túto synchronizáciu mali dosiahnuť meditačnými cvičeniami a počúvaním špeciálnych nahrávok. Vďaka nim by sa mohlo vedomie človeka oddeliť od tela, alebo cestovať do minulosti, alebo budúcnosti. V správe CIA sa píše, že ide o rôzne aktivity, ktoré si vyžadujú rozdielne úrovne schopností.

Podľa správy CIA je vesmír komplexným systémom energetických polí, ktoré sa navzájom ovplyvňujú. Tvrdia, že ľudské vedomie je presne také isté. Malo by ísť o vzorec energetických vibrácií. Ak sa človeku podarí dosiahnuť synchronizáciu medzi hemisférami, mohol by prejsť na iné štádium vnímania. V tomto štádiu sa vedomie človeka oslobodí od reality a naladí sa na „čisté energetické pole.“

Podľa správy, ktorá čerpá inšpiráciu z kvantovej fyziky, je všetko vo vesmíre prepojené. Ľudské vedomie je súčasťou tejto siete a určitým spôsobom by dokázalo zmeniť vesmír okolo nás. Bizarná správa CIA bola od zverejnenia často študovaná a aj keď používa reálny výskum, nemala by sa považovať za vedeckú. CIA zobrala niekoľko vedeckých konceptov a spojila ich do takej teórie, ktorá nemôže byť vedecky overené. K tomu v správe môžete nájsť aj teórie, ktoré vôbec nemajú vedecké základy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close