SpravodajstvoVeda a výskum

Uznávaný profesor hovorí, že „éra“ sexu za účelom plodenia detí sa blíži ku koncu

Uznávaný profesor tvrdí, že éra sexu za účelom plodenia detí sa blíži ku koncu. Budúci rodičia budú uprednostňovať umelé oplodnenie

Portál Futurism.com priniesol zaujímavý report, v  ktorom píše, že éra sexu za účelom plodenia detí sa blíži ku koncu.

S týmto názorom prišiel americký profesor a  riaditeľ Centra pre právo a biologické vedy Stanfordskej univerzity (pozn. redakcie: Stanford University’s Center for Law and the Biosciences), Henry T. Greely, ktorý predpovedá, že sex v živote ľudí za účelom reprodukcie bude čoskoro minulosťou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Moja najsilnejšia predikcia do budúcnosti je, že ľudia budú mať sex aj naďalej, ale nie tak často za účelom robenia detí“, hovorí Greely, ktorý vydal knihu Koniec sexu a budúcnosť ľudskej reprodukcie. Ďalej pre spravodajský portál BBC dodal, že: „Za 20 až 40 rokov sa väčšina ľudí na celom svete s dobrým zdravým sa rozhodne počať diéta pomocou laboratória.“.

Doteraz uplynuli približne 4 dekády, od kedy bolo narodené prvé dieťa zo „skúmavky“ (Louise Joy Brown, 25. júl 1978). Odvtedy bolo viac ako 8 miliónov detí narodených pomocou procesu vitro fertilization. Vitro fertilization je  proces umelého oplodnenia kedy dôjde k odobratiu vajíčka a jeho manuálneho oplodnenia spermiou muža v laboratórnych podmienkach. Dnes, viacero budúcich rodičov po umelom oplodnení využíva ešte genetickú diagnostiku PGD pred prenosom oplodneného vajíčka späť do maternice. Jedná sa o metódu, pri ktorej doktori zoberú plodu bunky, aby zistili či dieťa nezdedilo od rodičov problematické gény.

Greely si myslí, že keď sa tento spôsob stane cenovo dostupnejším, tak ho budú budúci rodičia uprednostňovať pred reprodukciou „staromódnym spôsobom“.

„Podobne ako pri väčšine vecí, bude existovať veľké množstvo negatívnych reakcií,..“, povedal Greely pre BBC, ďalej dodal: „…že ak sa rodičia dozvedia, že PGD deti nie sú narodené s „dvomi hlavami a chvostom“, tak bude táto metóda spoločnosťou akceptovateľná.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close