HuaweiSpravodajstvo

USA majú nového spojenca proti Huawei. Najnovšie sa k ich rétorika pripája aj Austrália

Austrália sa pripája k rétorike USA. Sú prekvapení, že Veľká Británia a ani ďalšie európske krajiny nerealizovali tvrdšie opatrenia voči Huawei.

Posledné týždne pre Huawei boli rušnejšími dňami, ako pominulé mesiace. Nejak sme si už zvykli na vypätú situáciu medzi americkou vládou a 2. najväčším výrobcom smartfónov na svete, vášne však rozvíril jeden z popredných úradníkov USA, ktorý obvinil Huawei z prístupu „zadným dvierkam“ v technológiách spoločnosti. Deň na to Ministerstvo spravodlivosti USA vznieslo obvinenia voči Huawei, na základe ktorých ich ženie pred súd. Zverejnený dokument obsahoval údajné správanie spoločnosti, ktoré spočívalo v zneužívaní duševného vlastníctva. Neboli v ňom však uvedené konkrétne príklady a ani dôkazy.

Austrália sa pripája k Američanom

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál Gizchina.com hovoria, že k rétorike Američanov sa pripája aj Austrália. Celý tento konflikt mal započať začiatkom februára, kedy britskí predstavitelia navštívili Austráliu na súkromnom stretnutí s vedúcimi pracovníkmi austrálskych spravodajských služieb a Komisie pre zahraničné veci. Jednou z tém mala byť 5G technológia spoločnosti Huawei, ktorá skončila na bode mrazu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nasledovný deň vyšiel v denníku Sydney Morning Herald článok, že austrálska strana je z výsledkov rokovania veľmi sklamaná. Austrália od Londýna očakávala oveľa tvrdšie opatrenia, rovnako aj od ďalších krajín Európy.

„Ak by si Rusko vo vašej sieti stanovilo infraštruktúru, ako by ste sa cítili? Pretože takto sa cítime s Huawei…“

USA zjavne mobilizuje sily voči Huawei. Dôkazom toho sú aj slová Richard Grenella, ktorý je je súčasným veľvyslancom USA v Nemecku.

„Donald Trump ma práve zavolal z AF1 a nariadil mi objasniť, že každý národ, ktorý sa rozhodne použiť nedôveryhodného dodávateľa 5G, ohrozí našu schopnosť zdieľať spravodajské informácie a informácie na najvyššej úrovni,“ tweetol Grenell.

Hoci USA a najnovšie aj Austrália tlačia na ďalších zahraničných partnerov, aby prestali spolupracovať s Huawei, tak aj napriek tomu mnoho krajín tieto výzvy neuposlúchlo. Dôvodom je, že USA a ani nikto ďalší nezverejnil doteraz žiadne dôkazy o nekalej činnosti Huawei. Spoločnosť Huawei tieto obvinenia samozrejme odmietla a žiada, aby zverejnili dôkazy, ak existujú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close