USA by Huawei mala predĺžiť licenciu o ďalších 90 dní. Kríza s Androidom by tak mala byť dočasne zažehnaná

Americká vláda by podľa najnovších informácií mala Huawei predĺžiť 90 dňovú licenciu umožňujúcu obchodovanie s Google o ďalšie 3 mesiace.

Donald Trump sankcie huawei trump-3508121_960_720
Zdroj: Pixabay.com

Po Summite G20 to vyzeralo, že ekonomická vojna medzi Čínou a  USA je na ústupe. Mala z toho vyťažiť hlavne spoločnosť Huawei, ktorá je „rukojemníkom“ Američanov.

Udelenie ďalšej 90-dňovej licencie je na spadnutie

Zajtra, 19. augusta ubehne 90-dňová licencia, ktorú udelila americká vláda spoločnosti Huawei, aby mohla naďalej obchodovať so spoločnosťou Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pôvodne téma licencií už nemala byť tak „horúcou“. Dôvodom je, že americký prezident verejne vyhlásil, že umožní americkým spoločnostiam opätovne obchodovať s  Huawei. Neskôr, americký prezident vyhlásil, že na dovoz tovaru z Číny uvalí dodatočné clá, ak Čína nezačne nakupovať viac poľnohospodárskych produktov od Američanov. To sa však nestalo, a aj napriek tomu, že Donald Trump vyhlásil, že svoje rozhodnutie zo Summitu G20 meniť nebude, tak týždeň dozadu pozastavil licencovanie amerických spoločností, ktoré mali umožniť opätovne naštartovanie spolupráce.

Portál HuaweiCentral.com prišiel s  novými informáciami, ktoré hovoria o tom, že počas tohto víkendu malo prísť k rozhovorom medzi americkým a čínskym prezidentom, kde mal nastať posun v ekonomickej vojne. Zároveň mali diskutovať aj o spoločnosti Huawei.

Podľa informácií portálu, licencia v  prospech spoločností Huawei a Google, ktorá bola udelená ešte koncom mája s platnosťou do zajtrajšieho dňa, bude predĺžená o ďalších 90 dní. Znamená to, že telefóny Huawei s operačným systémom Android budú aj naďalej dostávať aktualizácie.

Len pre zaujímavosť, už viac ako 50 spoločností požiadalo americkú vládu o  udelenie licencie, aby mohli obchodovať  s čínskym Huawei. Niekoľko výrobcov verejne vyhlásilo, že neumožnenie obchodovania s Huawei môže mať pre nich nepríjemné následky. Napríklad spoločnosť Xilinx Inc. a Micron hovoria, že ich produkty môžu byť nahradené od iných zahraničných výrobcov. Čo na konci dňa je pre spoločnosti nevýhodné, a zároveň sankcie sa míňajú účelu.

Tajná zbraň Huawei?

Tajnou zbraňou spoločnosti Huawei aj naďalej ostáva HarmonyOS – operačný systém, ktorý bol predstavený len pred niekoľkými dňami. Jedná sa o  adaptatívny operačný systém, ktorý môže byť využívaný ako na televíziách, nositeľných zariadeniach, v počítačoch, tak aj v smartfónoch a v ďalších typoch zariadení. Výmena OS by tak mala negatívny dopad hlavne na americkú spoločnosť Google, ktorá by bezpochyby pocítila odliv zákazníkov. Odhaduje sa, že Huawei by takto bol teoretický schopný odoborať približne 800 miliónov zákazníkov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre