Únosy, zranenia, ale aj tehotenstvo: Americká vláda zverejnila viac ako tisícstranový spis z vyšetrovania UFO

Po viac ako štyroch rokoch americká vláda uznala zákon o slobodnom prístupe k informáciám a zverejnila záhadný spis.

Americká vláda zverejnila nový spis o UFO
Zdroj: YouTube (60 minutes, SignsMovieClipsHD), Úprava: Vosveteit.sk

Kedysi sa považovali za bláznivé a vrchol tých najdivokejších konšpiračných teórií, no dnes americká vláda priznáva ich existenciu. Reč je o lietajúcich tanieroch, objektoch UFO, alebo po novom UAP. Všetky pomenovania ale popisujú to isté – záhadné svetlá, alebo objekty na oblohe, ktorých pôvod ostáva záhadou.

Lietajúce taniere sú fenoménom, ktorý je s nami minimálne od 40. rokov minulého storočia. No to, čo sa najskôr začalo ako obrovská senzácia rýchlo upadlo do zabudnutia. O UFO sa v posledných rokoch rozprávalo len v kruhoch nadšencov konšpiračných teórií, až dokým o ne neprejavila záujem americká vláda. Začalo sa to správou Pentagonu, ktorá nepriniesla do záhady nič nové a to ani v utajenej časti, ku ktorej mali prístup len vybraní ľudia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prípad ďalej pokračuje a tentokrát sa na povrch dostáva masívna databáza hlásení, ktoré boli zverejnené vďaka zákonu o slobodnom prístupe k informáciám. V spisoch sa píše o amerických občanoch, ktorí dôsledkom stretnutia s objektmi UFO utrpeli radiačné popáleniny, či dokonca tehotenstvo, píše Live Science.

Zverejnené dokumenty majú viac ako 1 500 strán a pochádzajú z programu AATIP (pozn. redakcie: Avanced Aerospace Threat Identification Program). Išlo o utajený program americkej vlády, ktorý fungoval v rokoch 2007-2012. Hoci nepodliehal utajeniu o jeho existencii sa verejnosť dozvedela až v roku 2017. V tom čase odstúpil bývalý riaditeľ Luis Elizondo, ktorý zverejnil aj video jedného zvláštneho objektu.

Obrovská várka nových dokumentov

Krátko po zverejnení programu si na základe zákona o prístupe k informáciám vypýtal tabloid The Sun prístup k všetkým dokumentom spojených s programom. O štyri roky neskôr americká vláda žiadosti vyhovela a zverejnila materiály, ktoré majú dokopy 1 574 strán.

V dokumentoch sa objavili spisy o biologických efektoch stretov s UFO, štúdie pokročilých technológií, či plány vesmírnej kolonizácie. Jednou z najzaujímavejších bol napríklad aj výskum neviditeľnosti.

Ďalšou rozsiahlou časťou je štúdia zranení, ktoré sa objavili pri strete s objektmi UFO. V niektorých prípadoch mali ľudia utrpieť popáleniny spôsobené „energetickými systémami pohonu“. Utrpené zranenia boli spôsobené elektromagnetickou radiáciou. V ďalších spisoch sa objavujú prípady mozgového poškodenia, poškodenia nervov, ale aj silné bolesti.

V dokumentoch nájdeme aj rôzne biologické dopady, ktoré u ľudí vyvolal stret s objektom UFO. Presnejšie sa zameriavajú na prípady od roku 1873 až po rok 1994. V týchto spisoch sa objavujú zmienky o tehotenstve, únose, paralýze, či telepatickej komunikácii alebo spôsobe teleportácie.

Záhadou ale ostáva, či sa program AATIP rozhodol tieto prípady ďalej prešetrovať a ak áno, k akým výsledkom sa dopracovali. Hoci sa The Sun podelil o časť informácií zo spisov, ešte sa čaká na to, kým zverejnia všetky dokumenty.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre