SamsungSpravodajstvo

Umelá inteligencia Samsungu napodobní váš hlas pri hovoroch: Bude za vás aj telefonovať!

Hlasový asistent Bixby od spoločnosti Samsung získava novú funkciu napodobňovania hlasov. Bude za tým stáť umelá inteligencia.

Juhokórejská spoločnosť Samsung je skutočným gigantom v oblasti technológií v rôznych doménach, o tom nemôžeme pochybovať. Aj preto sa používatelia ich zariadení častokrát stretávajú s možnosťami, ktoré v konkurenčných produktoch len tak nenájdeme. So smartfónmi a inými zariadeniami sa už neoddeliteľne spája aj hlasový asistent (či asistentka) Bixby, ktorý nám pomáha ovládať naše inteligentné zariadenia len pomocou hlasu. Teraz sa ale prostredníctvom portálu andro4all.com dostávame k zaujímavej informácii. Bixby sa totiž má naučiť na náš hlas a aj vďaka tomu za nás bude vedieť komunikovať napríklad pri mobilných hovoroch. Ako to bude fungovať a kam až umelá inteligencia zájde si teraz prezradíme v našom článku.

Samsung smartfóny budú vedieť za nás aj telefónovať

Hlasový asistent Bixby patrí medzi tých lepších asistentov na trhu. Vyskytuje sa výhradne v zariadeniach od Samsungu, ktorý za ním stojí aj po stránke vývoja. A zdá sa, že so Samsung chce so svojím hlasovým asistentom dotiahnuť ešte ďalej, keďže podľa všetkého sa naučí aj imitovať náš hlas a naše reakcie. Vo výsledku tak juhokórejský gigant ponúkne hlasového asistenta, ktorý bude schopný za nás aj telefónovať, čo znie takmer desivo.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy Z Flip 5_predny displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Aby sa Bixby naučil naše reakcie a taktiež si adaptoval náš hlas, potrebuje, aby ste vyslovili niekoľko viet. Na základe toho si bude vedieť umelá inteligencia vytvoriť obraz o tom, aký hlas máme, ako vyslovujeme a taktiež si bude vedieť adaptovať aj medzery medzi slovami či náš osobný prízvuk. Taktiež si však hlasový asistent od spoločnosti Samsung vypýta inštaláciu niekoľkých aplikácií z Galaxy Store, aby mohla prebehnúť táto simulácia nášho hlasu a reakcie.

Nová funkcia je už dostupná pre prvých používateľov

Imitácia nášho hlasu pri telefónovaní znie ako z budúcnosti. Musíme ale spomenúť, že aktuálne už túto možnosť môžu využiť prví používatelia. Ako ale určite správne tušíte, funkcia nebude dostupná pre každého. Háčikom má byť práve jazykové obmedzenie, keďže Bixby aktuálne ešte nevie imitovať a adaptovať sa na hlasy, ktoré nerozprávajú anglicky či kórejsky. Môžeme ale očakávať, že Samsung v budúcnosti rozšíri svojho asistenta s novou funkciou aj na iné trhy a adaptuje si aj iné jazyky.

samsung galaxy s23+ recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Nová funkcia znie viac než zaujímavo, najmä keď si predstavíme, že by za nás komunikovala. Ako ale takéto hlasové hovory budú prebiehať si nevieme predstaviť. Umelá inteligencia môže byť skvelým pomocníkom, no musíme stále myslieť na to, že na ňu treba dohliadať.

Čo poviete na túto možnosť umelej inteligencie? Využili by ste ju na telefónovanie s vašimi známymi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close