SpravodajstvoTechnológie

Umelá inteligencia od Microsoftu bude použitá na sledovanie zdravotného stavu ľudí v Indii

Microsoft posúva hranicu využitia umelej inteligencie ešte ďalej. Spoločnosť sa rozhodla využívať umelú inteligenciu pre zlepšenie zdravia občanov indického štátu Telangana. Umelá inteligencia bude pomáhať pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti deťom s očnými chorobami.

Indický štát Telangana bude využívať MINE (Microsoft Intelligent Network for Eyecare) od Microsoftu najmä na prevenciu a liečenie detí s rôznymi očnými ochoreniami. Táto technológia má byť taktiež využívaná aj na prevenciu pred zamedziteľným oslepnutím. Štát Telangana bude používať MINE pre Rashtriya Bal Swasthya Karyakram, pre bežných smrteľníkov sa jedná o národný program pre kontrolu zdravotnej starostlivosti pre deti v tomto štáte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Sme veľmi potešení, že Telangana bude prvým štátom v Indii, ktorý zahrnie umelú inteligenciu do verejného kontrolovania zdravotnej starostlivosti a sme nadšení z toho, aký bude mať táto technológia sociálny dopad. Som šťastný z tejto úžasnej spolupráce medzi našim IT ministerstvom, ministerstvom zdravia a Microsoftom. Celá technológia bude pre nás veľkým prínosom a zmení životy veľa ľudí v našom štáte.“ povedal IT minister štátu Telangana v jeho vyhlásení.

Predpokladaný počet detí, ktorým má pomôcť nová technológia od Microsoftu sa odhaduje až na viac ako 6 miliónov.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close