Uľahčite si používanie vášho Xiaomi klávesovými odkazmi: Pozrite sa, čo všetko môžete nimi ovládať

Chýbajú vám na dotykovom smartfóne klávesové odkazy? Ukážeme vám, ako si ich môžete zapnúť a prispôsobiť na Xiaomi smartfóne!

Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc) Vosveteit.sk

Pre väčšinu z nás je už doba tlačidlových mobilov dávno za nami. Dotykové smartfóny kraľujú trhu s telekomunikačnými zariadeniami. Prechod k používaniu iba dotykového displeja bol ale postupný. Mnoho zariadení malo na svojom tele viacero fyzických tlačidiel, ktoré mali vlastnú funkcionalitu, alebo sa dali naprogramovať.

V najnovších zariadeniach ale tlačidlá navyše zväčša nenájdeme. Telo smartfónu obýva trojica a to tlačidlo vypnutia a tlačidlá hlasitosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chýbajúce klávesové skratky

Pri klasických tlačidlových mobiloch si mnohí z nás vedeli nastaviť a používať rôzne klávesové skratky, ako napríklad na zapnutie fotoaparátu, či uzamknutie mobilu. Pri dotykových smartfónoch sa často očakáva, že ich ľudia používajú viac a preto takéto rýchle skratky či odkazy nie sú potrebné. To ale nie je tak úplne pravda.

V živote sú rôzne situácie, kedy potrebujeme narýchlo niečo odfotiť, alebo si napríklad posvietiť na cestu. Pri tom kvante aplikácií a časovej tiesni nemusí byť hľadanie danej aplikácie najrýchlejšie. A aj preto nadstavba MIUI v smartfónoch Xiaomi umožňuje nastavenie rôznych klávesových odkazov a gest, ktoré vedia výrazne uľahčiť používanie smartfónu.

Nastavenie klávesových odkazov

Pretože na tele smartfónu sa nachádzajú iba tri tlačidlá, tak priamo neexistuje mnoho kombinácií ich stlačenia. No virtuálne sa nejaké tie tlačidlá pridať dajú. Ak na ovládanie smartfónu používate gestá a chceli by ste vyskúšať tieto klávesové odkazy, určite odporúčame prepnutie Systémovej navigácie na Tlačidlá.

Prepnutie na tlačidlá nájdete v nastaveniach v sekcii Domovská obrazovka. Následne iba otvorte sekciu Systémová navigácia, kde prepnite navigáciu na Tlačidlá. Tento krok samozrejme nie je potrebný, klávesové odkazy budete vedieť využívať aj bez neho, no bude ich menej.

xiaomi systémová navigácia
Zdroj: vosveteit.sk

Samotné klávesové odkazy nájdete v Nastaveniach v sekcii Ďalšie nastavenia.

xiaomi nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

Po otvorení Ďalších nastavení nájdite a otvorte sekciu Klávesové odkazy.

xiaomi ďalšie nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

Následne sa vám zobrazí zoznam funkcií, ktoré viete spustiť rôznymi kombináciami tlačidiel alebo gest.

xiaomi klávesové odkazy
Zdroj: vosveteit.sk, Klávesové odkazy

Pre spustenie istej funkcie iba kliknite na jej názov a vyberte si, akou klávesovou skratkou alebo gestom chcete danú funkciu spustiť.

xiaomi klávesové skratky
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tento návod pomohol a taktiež uľahčil používanie vášho Xiaomi smartfónu!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre