Spravodajstvo

Ukrajina požiadala Elona Muska o pomoc, aby im sprístupnil služby Starlinku. Ten zareagoval expresne rýchlo

Elon Musk na výzvu Mykhailo Fedorova, podpredsedu vlády Ukrajiny a ministra pre digitálnu transformáciu, reagoval expresne rýchlo. Ukrajincom prináša satelitný internet, aby im pomohol v obrane proti agresii Ruska.

Aktuálne situácia na Ukrajine nie je najlepšou. Okrem vojenských útokov, ktorým musia Ukrajinci čeliť, čelia aj hackerským útokom. Problémom však je aj infraštruktúra krajiny, ktorú boje jednoducho narúšajú. A to ako fyzicky, tak aj prostredníctvom kybernetických útokov. Rovnako je to aj v prípade internetu.

Ukrajinský minister požiadal o pomoc Elona Muska

Mykhailo Fedorov, podpredseda vlády Ukrajiny a minister pre digitálnu transformáciu Ukrajiny, prostredníctvom sociálnej siete Twitter požiadal Elona Muska, aby im pomohol v súvislosti s internetovým pripojením. Ako môžete nižšie čítať, tak požiadal Muska o internetovú infraštruktúru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Elon, kým sa pokúsite kolonizovať Mars — Rusko sa pokúša okupupovať Ukrajinu! Zatiaľ čo vaše rakety úspešne pristávajú z vesmíru — ruské rakety útočia na ukrajinských civilistov! Žiadame vás, aby ste Ukrajine poskytli stanice Starlink a oslovili príčetných Rusov, aby povstali.“

Musk reaguje, aktivovali na Ukrajine službu Starlink

Elon Musk v reakcii na výzvu ukrajinského podpredsedu vlády a ministra pre digitalizáciu reagoval expresne rýchlo. Ako píše na sociálnej sieti, tak aktivovali internetové služby Starlink pre Ukrajinu a zároveň posielajú ďalšie satelity, aby zlepšili technickú infraštruktúru.

„Služba Starlink je teraz  na Ukrajine aktívna. Na ceste je viac terminálov.“ píše v statuse nižšie.

Vďaka pomoci Elona Muska bude oveľa ťažšie odstaviť predstaviteľov Ukrajiny, ale aj bežných ľudí od internetu a prístupu k informáciám.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close