Uber v Bratislave končí! Prevádzku pozastavuje na dobu neurčitú

Zdroj: vlastný

Aplikáciu Uber hádam netreba nikomu z Vás predstavovať. Táto služba sa v uliciach hlavného mesta rozbehla neuveriteľne rýchlo a našla si tisícky zákazníkov. Mnohí cestujúci využívali Uber ako lacnejšiu alternatívu taxislužieb, ktorých renomé nie je v bratislavských uliciach zrovna najpozitívnejšie. Pochopiteľne, nová konkurencia sa samotným taxikárom nepozdávala a v minulom roku taxikári zorganizovali niekoľko protestov. Nahnevanosť bratislavských taxikárov vyústila až v podaní žaloby na súd, ku ktorej doložili aj svoje požiadavky. Bratislavský okresný súd taxikárom vyhovel a služba Uber sa rozhodla k ráznemu kroku. Svoje služby v Bratislave pozastavuje až do doby, kým sa všetky okolnosti nevyjasnia.

Okresný súd ešte nedodal spoločnosti Uber oficiálne rozhodnutie

Spoločnosť Uber sa v tomto momente zachovala naozaj ústretovo. Okresný súd ešte žiadne oficiálne rozhodnutie spoločnosti nedodal a tým pádom by mohla prevádzku vykonávať až do doručenia rozhodnutia. S touto situáciou sa ale bude musieť zmieriť každý fanúšik Uberu a spoločne si budeme musieť počkať na kroky, ktoré spoločnosť Uber podnikne po doručení súdneho rozhodnutia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Uber rozoslal mail všetkým vodičom a cestujúcim z Bratislavy

V oficiálnom maili od spoločnosti Uber sa píše: “ Od dnes, 27. marca 2018, od 22h Uber pozastavuje službu v Bratislave. Toto rozhodnutie naväzuje na včera zverejnené informácie o tom, že nás Slovenský súd požiadal o ukončenie prevádzky. Vyjadrenie súdu sme zaznamenali napriek tomu, že sme zatiaľ neobdržali oficiálne rozhodnutie. Rozhodli sme sa preto, že prevádzku v Bratislave pozastavíme do doby, než sa situácia vyjasní.

Ospravedlňujeme sa, že toto rozhodnutie prišlo nečakane, a usilovne pracujeme na tom, aby sme službu čo najskôr opäť obnovili.

Aj naďalej sa s nami môžeš odviezť v 88 krajinách po celom svete. „

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre