Týchto 9 nových funkcií mieri do nadstavby MIUI 13: Na tieto všetky možnosti sa môžeme tešiť!

Nadstavba MIUI 13 bude nabitá novými funkciami a zmenami. Na tieto všetky zmeny sa môžeme tešiť, pozrite sa na ich prehľad.

MIUI 13 nadstavba
Zdroj: YouTube (Beebom)

Predstavenie nadstavby MIUI 13 je už za rohom. Všetci netrpezlivo čakáme na oficiálny dátum, kedy prvá verzia nadstavby vyjde na verejnosť a už teraz očakávame, že týmto osudným dátumom bude 16. december. Práve vtedy má prebehnúť predstavenie modelov z radu Xiaomi 12 počas veľkého štvorhodinového predstavovania a vôbec by sme sa nenahnevali, keby toto predstavovanie doplnila i nová verzia nadstavby MIUI. Vďaka beta verziám a komunite Xiaomiui však už dnes vieme povedať, aké skvelé nové funkcie novú verziu systému od Xiaomi doplnia. A teraz sa na prehľad tejto nadstavby pozrieme spolu.

Smart Toolbox

Funkcii zvanej Smart Toolbox sme sa venovali len pred nedávnom. Má ísť o akýsi dock s najčastejšie používanými aplikáciami prípadne aplikáciami podľa vášho výberu. K dispozícii vám bude kedykoľvek a nebudete musieť hľadať potrebné aplikácie. Jednoducho ich budete mať stále po ruke. Podobnú funkciu už dnes poznáme zo smartfónov od spoločnosti Samsung, no disponujú ňou i tablety z radu Mi Pad 5 od Xiaomi. Takto bude novinka vyzerať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Smart toolbox Xiaomi
Zdroj: Xiaomiui.net

Ukladanie nastavení kamery

Keď otvoríte aplikáciu pre fotografovanie vášho smartfónu, vždy sa nachádza v rovnakom defaultnom nastavení. V nadstavbe MIUI 13 tomu už má byť inak a aplikácia bude schopná zapamätať si váš posledný režim fotografovania i nastavenie kamery. A i keď sa táto funkcia môže zdať trochu zbytočnou, ušetrí nám určite množstvo času.

Kamera MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui.net

Sledovanie objednávok

Tretia funkcia na ktorú sa dnes pozrieme zatiaľ nebude dostupná mimo Číny. To však nemení nič na fakte, že bude veľmi užitočná a neskôr sa môže objaviť i u nás. Vďaka nadstavbe MIUI 13 totiž budete schopný kontrolovať svoju objednávku a sledovať jej stav. Nie je však zatiaľ známe, či táto funkcia expanduje neskôr i ku nám do Európy.

I tejto funkcii nadstavby MIUI 13 sme sa venovali len pred nedávnom. Ukazovateľ teploty batérie v aplikácii Zabezpečenie si má prejsť menšou úpravou a zatiaľ čo nám dnes zobrazuje aktuálnu teplotu batérie, tieto hodnoty nám príliš nepovedia. Po novom nás však bude naše Xiaomi upozorňovať na teplotu batérie v troch stupňoch – chladná, normálna a horúca. A práve týmito troma slovami nás Xiaomi upovedomí o teplote našej batérie.

Xiaomi indikátor teploty batérie
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Záloha súborov a nastavení pri prechode na beta verziu a späť

Mnohých používateľov Xiaomi smartfónov od využívania beta verzie systému odradzoval práve fakt, že pri prechode by prišli o všetky svoje dáta. Museli ich tak manuálne zálohovať, čomu však v nadstavbe MIUI 13 bude koniec. Dáta i nastavenia sa tak pri prechode na beta verziu či vráteniu sa späť na stabilnú verziu systému automaticky zálohujú a následne obnovia.

Maskot asistenta

Opäť sa pozeráme na funkciu určenú primárne pre Čínu. V našich končinách totiž nevyužívame hlasového asistenta XiaoAI, ktorý získa po novom i podobu avatara. Ten bude vytvorený pomocou funkcie MiMoji, ktorú u nás taktiež nevyužívame. Je však pekné, ako Xiaomi prináša hlasového asistenta k životu a možno sa neskôr tieto funkcie dostanú i ku nám.

MiMoji XiaoAI MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui.net

Spojenie aplikácie MIUI Health a Xiaomi Wear

Aplikácia MIUI Health nie je dostupná v globálnej verzii nadstavby MIUI. Nič to však nemení na fakte, že aplikáciu Xiaomi Wear môžeme denne využívať pre spájanie nositeľných zariadení s naším smartfónom. Tieto dve aplikácie sa majú vďaka nadstavbe MIUI 13 spojiť a očakávať môžeme nové funkcie aplikácie Xiaomi Health i na našo trhu.

MIUI Health aplikácia
Zdroj: Xiaomiui.net

Nové funkcie v galérii

Aplikáciu Galéria taktiež budú v nadstavbe MIUI 13 čakať mierne úpravy. Hlavnou zmenou však bude prítomnosť posuvníka s dátumom na pravej strane. Podobný môžeme dnes nájsť napríklad v aplikácii Fotky od spoločnosti Google a celkovo sa galéria v smartfónoch od Xiaomi bude podobať na túto alternatívu od amerického giganta. Nový vzhľad aplikácie si môžete pozrieť nižšie.

Galéria Xiaomi MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui.net

Nové rozhranie aplikácie Motívy

Aplikáciu Motívy nikomu predstavovať určite nemusíme. I túto aplikáciu čakajú viaceré zmeny, keďže jej rozhranie je už mierne zastarané. Nemenilo sa počas niekoľkých verzií nadstavby a keďže MIUI 13 má priniesť viacero dizajnových zmien, konečne sme sa dočkali i zmeny pre aplikáciu Motívy.

MIUI 13 Motívy
Zdroj: Xiaomiui.net

Ktorá novinka najviac oslovila vás? A nájdete svoje zariadenie ešte na zozname kompatibilných smartfónov pre nadstavbu MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre