Týchto 5 vecí nám poškodzuje batériu a mali by sme s nimi hneď prestať: Koľko z nich robíte aj vy?

Vedeli ste, čo všetko vplýva na vašu batériu a jej kapacitu? Pozrite sa na prehľad vecí, ktoré väčšina používateľov nerobí správne.

bateria telefonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen) (CC BY-SA 2.0)

Starostlivosť o batériu je nekonečný boj, ktorý dennodenne zvádzame všetci. Každý z nás sa snaží mať batériu v čo najlepšej kondícii, aby sme v konečnom dôsledku nemuseli meniť batériu či rovno smartfón po niekoľkých mesiacoch používania. Každý z nás má však i nejaké zlozvyky, čím týra svoj smartfón a skracuje si jeho životnosť v plnej kondícii. Ak teda robíte týchto 5 vecí, mali by ste sa mať na pozore a zamyslieť sa nad tým, ako sa správate k vašej batérii. Zmeniť svoje návyky možno nebude úplne jednoduché, no nakoniec si ušetríte množstvo starostí pri riešení problémov s batériou.

Nabíjanie smartfónu v noci

Prvým veľmi kontroverzným zvykom je nabíjanie smartfónu počas noci. Ide o veľmi pohodlný spôsob nabíjania, počas ktorého nemusíte čakať na svoje zariadenie a zároveň sa ráno zobudíte s plnou batériou. Na jednu stranu sa už smartfóny vedia naučiť, kedy majú svoj príjem energie stopnúť a vyhnúť sa tak nadbytočnému prísunu energie. Stále je tu však i fakt, že sa vaše zariadenie nabíja dlhšie než je potrebné a vždy je lepšie nabiť svoju batériu niekoľkokrát počas dňa, ako v konečnom dôsledku počas noci nabiť plnú kapacitu batérie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vystavovanie smartfónu extrémnym teplotám

Okrem správneho nabíjania by ste mali dbať aj na teplotu prostredia, v ktorom sa naše zariadenie nachádza. Vedeli ste, že ideálne prostredie na správne fungovanie smartfónu je medzi dvadsiatimi a tridsiatimi piatimi stupňami celzia? Navyše ak má vaša batéria celkovo viac ako 40 stupňov celzia, mali by ste premýšľať nad odložením nabíjania či nabíjaním v chladnejšom prostredí. Taktiež vás upozorňujeme pred nabíjaním batérie pod vankúšom či inými predmetmi. Batéria sa v tomto prostredí zahrieva rýchlejšie, čím sa viac degraduje.

Výmena batérie za neoriginálny kus

Výmena batérie smartfónu sama o sebe nedáva príliš zmysel. Za prvé si nekupujete úplne novú batériu ale kus, ktorý stál na mieste niekoľko mesiacov až rokov a nemá úplne stopercentnú kapacitu. Ak si však kúpite neoriginálny kus, môžete prispieť i k poškodeniu iných častí smartfónu. A navyše takáto batéria nemusí ani spĺňať svoju sľubovanú kapacitu, tak na to nezabúdajte.

Neoriginálne nabíjačky tiež nie sú riešením

Neoriginálne nabíjačky neznámych značiek nemusia mať dostatočnú kvalitu a môžu poškodzovať batériu. A nielen tú, v takomto prípade hrozí i poškodenie iných komponentov. Ak si teda nabudúce zmyslíte, že by ste svoj smartfón nabili iným adaptérom, dobre popremýšľajte nad jeho kvalitou. Stále však platí pravidlo, že originálne nabíjačky od vášho výrobcu smartfónu sú vždy lepšou voľbou.

Nabíjanie smartfónu každú chvíľu

Ani nabíjanie smartfónu každých 5 minút nie je úplne správne. A rovnako, ako by sme naše zariadenie nemali nabíjať cez noc, je správne nájsť si medzi týmito dvoma spôsobmi rovnováhu. Nabudúce si teda premyslite, kedy váš model budete potrebovať a nabíjajte ho v priebehu dňa podľa potreby. Súčasne nenabíjajte vašu batériu počas toho, ako využívate nejaké náročné aplikácie. Vaša batéria sa vie vtedy riadne zahriať a opäť sa dostávame do stavu rýchlej degradácie.

Koľko z týchto tipov pre správne nabíjanie porušujete vy? A akú kapacitu má vaša batéria? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre