NávodyXiaomi

Týchto 5 funkcií by mal poznať každý majiteľ Xiaomi smartfónu, poznáte ich všetky?

Nadstavba MIUI skrýva množstvo skvelých funkcií, ktoré každodenne prehliadame. Pozrite sa s nami na výber tých najlepších z nich.

Xiaomi smartfóny sú vďaka nadstavbe MIUI neskutočne upraviteľnými a nastaviteľnými zariadeniami. O to viac ak bežia na verzii nadstavby MIUI 12 a novšej, medzi ktoré aktuálne radíme verzie 12.5 a verziu 12.5 Enhanced. Funkcií, ktoré by mal poznať každý majiteľ smartfónov spadajúcich do rodinky čínskeho giganta je viac, no len málokedy si na ne spomeniete. Častokrát tak prehliadate rôzne skvelé funkcie, ktoré by vám mohli uľahčiť používanie vášho zariadenia a ušetriť vám tak niekoľko minút vášho času. My sa tu teraz spoločne pozrieme na výber tých najlepších, ktoré táto nadstavba ponúka, aby sa vám už nestalo, že jednoducho niektorú z nich prehliadnete. Nie všetky však musia fungovať na všetkých smartfónoch s nadstavbou MIUI 12, dostupné sú v závislosti od vybraného modelu.

Plávajúce okná

Jednou z najlepších a najužitočnejších funkcií nadstavby MIUI sú isto plávajúce okná. Tie nám umožňujú využívať dve aplikácie súčasne a mať ich naraz na našej obrazovke. Táto funkcia sa objavila spolu s nadstavbou MIUI 12 a jej využitie je všestranné. Chcete pozerať seriál na jednom okne, no počas toho potrebujete odpisovať na maily? Alebo chcete počúvať hudbu v aplikácii YouTube Music, no nemáte predplatné, aby ste mohli aplikáciu minimalizovať? Jednoducho ju vložíte do plávajúceho okna a môžete si s vaším zariadením robiť čo sa vám zachce! K funkcii sa dostanete tak, že si žiadanú aplikáciu otvoríte a v centre ovládania len klepnete na možnosť Plávajúce okná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Duálne aplikácie

Ak máte vo svojom smartfóne aplikácie, ktoré si vyžadujú prácu s viacerými účtami, nemusíte sa vždy odhlasovať a prepínať sa do druhého. Jednoducho vám postačí aktivovať si duálne aplikácie. Vďaka tejto možnosti tak môžete využívať napríklad bankové aplikácie pre dva účty či oddeliť svoje sociálne siete do dvoch aplikácií. Môžete tak s nimi pracovať súčasne a nemusíte si vždy prepínať svoje účty. K duálnym aplikáciám sa dostanete nasledovne.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Klepnite na možnosť Aplikácie
  • Zvoľte možnosť Duálne aplikácie

Režim čítania

Ste unavený z celodenného pracovania pri smartfóne? A chcete si len trochu oddýchnuť pri čítaní knihy alebo nejakého článku? Potom vám skvele poslúži funkcia režimu čítania. Ide o jednu z najlepších funkcií nadstavby MIUI, pri ktorej si môžete vybrať medzi klasickým režimom čítania a ešte aj formou papiera. Vaša obrazovka sa tak zmení na listy knihy, čo isto oceníte. K funkcii sa dostanete nasledovne.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť Obrazovka
  • Vyberte Režim čítania a následne ho povoľte

Game Turbo

Nebudeme si klamať, každý z nás niekedy zapne nejakú hru, pri ktorej sa potrebuje odreagovať. A práve preto tu máme v nadstavbe MIUI i funkciu Game Turbo, ktorá slúži k lepšej optimalizácii výkonu nášho zariadenia. Možnosti tejto funkcie sa vám zobrazia vo chvíli, keď zapnete hru a funkcia vás informuje ako o stave a vyťaženosti vášho zariadenia, tak i umožňuje vaše zariadenie manuálne optimalizovať, prípadne vykonávať rôzne úkony ako napríklad nahrávanie obrazovky.

Game Turbo Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Druhý priestor

Nielen duálne aplikácie, ale i druhý priestor patrí medzi skvelé funkcie nadstavby MIUI. Vďaka tejto možnosti môžete oddeliť svoj osobný život od toho pracovného v jednom zariadení a následne využívať svoj smartfón s dvoma rôznymi profilmi. Súbory sa medzi priestormi nebudú miešať rovnako, ako ani aplikácie. Využitie druhého priestoru sa dá prirovnať k dvom používateľským účtom v počítači. K druhému priestoru sa dostanete veľmi jednoducho.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť Špeciálne funkcie
  • Vyberte možnosť Druhý priestor

Tak, koľko z nich ste poznali a reálne využívate? A poznáte ešte nejaké ďalšie funkcie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close