HuaweiSpravodajstvo

TSMC údajne dostalo licenciu, aby mohli pre Huawei dodávať procesory. Povolenie však nerieši problémy okolo smartfónov

Huawei musí stále hľadať riešenie, ako sa dostať z nepeknej situácie

Od mája 2019 sa spoločnosť Huawei trápi so sankciami zo strany USA. Hoci prvý rok vyzeral, že sankcie nebudú mať na spoločnosť veľké dopady, tak nové kolo sankcií, ktoré bolo oznámenie v máji tohto roka a nadobudlo účinnosť v priebehu septembra, robia Huaweiu vrásky na čele. Dôvodom je, že spoločnosť bola odrezaná od dodávateľov komponentov pre svoje  zariadenia. Najvypuklejšia situácia je okolo procesorov, ktorých nahradenie sa javí, ako „nemožná“ úloha.

TSMC dostalo údajne licenciu, ale je tam jedno ale…

V priebehu posledných týždňov sme mohli čítať viacero správ, ktoré Huaweiu priniesli čiastočné upokojenie situácie. Za spomenutie napríklad stojí udelenie licencie pre spoločnosť Intel, ktorá môže dodávať procesory pre produkty spoločnosti. Avšak ide len o procesory pre počítače, či servery.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei dokonca  v zúfalej situáciu prejavil už záujem aj o procesory Snapdragon, ktorými mali byť nahradené procesory Kirin, za ktorých výrobou stojí spoločnosť TSMC. Huawei v nie tak dávnej minulosti sa dokonca vyjadril, že procesory Kirin 9000 budú pravdepodobne posledným čipom z rady produktov Kirin, ktoré uvidíme v smartfónoch spoločnosti. Uvidieť by sme ho mali mimochodom v produktovej rade smartfónov Mate 40, ktorých predstavenie je naplánované na 22. októbra.

Licencia, ktorá nerieši situáciu

Portál phonearena.com prišiel so správami, ktoré hovoria o tom, že TSMC dostalo údajne licenciu na dodávky procesorov pre spoločnosť Huawei. Ako sme však už vyššie naznačili, tak je tam jedno veľké „ALE“. Z dodávok procesorov boli totiž vylúčené viaceré uzly, na ktoré sa licencia nevzťahuje (majú sem patriť napríklad 16nm, 10nm, 7nm a najnovšie 5nm uzly,..).

Čo to  v praxi znamená? Licencia udelené v prospech TSMC pre Huawei v spojitosti so smartfónmi defakto nemá žiaden význam.

Strmý pád ku dnu? Očakáva sa hlboký prepad predajov smartfónov Huawei

Očakáva sa, že budúci rok bude pre spoločnosť Huawei veľmi náročným, ak nenájde riešenie na súčasné problémy. Podľa odhadov analytikov, Huawei prepadne zo svetového lídra výrobcov smartfónov (pozn. redakcie: v súčasnosti štatistiky ukazujú, že Huawei a Samsung distribuovali v priebehu tohto roka približne rovnaký počet zariadení), až na 7. priečku. Huawei by mal byť dokonca predbehnutý aj spoločnosť Transsion, ktorá je jedným z lídrov v Afrike a vo vybraných krajinách južnej Ázie.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close