AutáSpravodajstvo

Toyota akceleruje. Patenty spoločnosti odhaľujú práce na 2 elektromobiloch. Pozrite sa, ako by mali vyzerať

Patenty spoločnosti Toyota odhalili dva nové elektromobily

V priebehu včerajšieho dňa sme Vás informovali o fotografiách pripravovaného elektrického SUV od spoločnosti Volkswagen, ktoré začali kolovať viacerými médiami, a dnes sa dostali do obehu vizualizácie dvoch elektromobilov z kuchyne Toyoty. Na tému upozorňuje portál insideevs.com.

Do obehu sa dostali vizualizácie dvoch elektromobilov od spoločnosti Toyota, ktoré zachytávajú jedno kompaktné auto a jeden crossover strednej veľkosti. Prvá vizualizácia, na ktorej môžete vidieť crossover vyzerá byť 7-miestným automobilom, ktoré na prvý pohľad možno porovnávať veľkostne s modelmi Audi e-tron alebo Tesla Model X.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Menší model z dvojice veľkostne pripomína automobil Model Y, prípadne BMW i3.

Platforme e-TNGA zohrá kľúčovú úlohu

Oba modely áut by mali byť podľa aktuálnych informácií založené na platforme e-TNGA (Toyota New Global Architecture). Ide o modulárnu platformu určenú pre elektrické vozidlá, ktorú navrhol Koji Toyoshima. Ďalej, ide o platformu, so základnými stavebnými blokmi pre rôzne veľkostné modely áut. Zároveň by mali využívať lítium-iónové batérie, pričom v budúcnosti má táto platforma presedlať na takzvané solid-state batérie, ktoré majú vyššiu hustotu energie a mali by byť zároveň lacnejšie na výrobu.

V praxi to znamená, že (súčasná technológia) by mala ponúknuť batérie s kapacitu niekde na úrovni od 50 kWh až do 100 kWh, čo predstavuje  dojazd približne na úrovni od 300 do 600 kilometrov. Ďalej sa špekuluje, že vozidla by mohli byť vybavené dokonca dvomi elektrickými motormi s výkonom od 80 kW až do 150 kW  pre každú nápravu. Špekuluje sa aj o verzii vozidla Gazoo Racing (GR), kde by výkon motora mohol dosiahnuť 300 kW.

Len pre zaujímavosť, Toyota nie tak dávno oznámila, že predstaví 10 elektrických automobilov v priebehu 5 rokov, pričom začne s ich predstavovaním od roku 2020. Či budú medzi nimi aj vyššie spomínané modely, tak to je dnes otázne. Druhým dychom však treba dodať, že je to vysoko pravdepodobné vzhľadom na časovú tieseň.

Zdroj: autohome.com.cn

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close