APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Toto sú prvé fotografie nového prehliadača Microsoft Edge, ktorý pobeží na konkurenčnom jadre Chromium

Spoločnosť Microsoft už niekoľko mesiacov aktívne pracuje na novej verzii internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorý má využívať konkurenčné jadro Chromium, ktoré využíva prehliadač Google Chrome. Doposiaľ sme o novej verzii prehliadača príliš nepočuli, no najnovšie informácie a fotografie pochádzajúce z portálu Neowin.net naznačujú, že sa máme na čo tešiť. Nová verzia prehliadača Edge určite poteší fanúšikov prehliadača Google Chrome, keďže nový Edge si z neho zoberie naozaj veľa.

Nový Microsoft Edge Store

novy microsoft edge rozsirenia_opt
Zdroj: Neowin

Dôležitou súčasťou nového Microsoftu Edge bude nepochybne nový obchod Microsoft Edge Store, ktorý bude ponúkať množstvo rozšírení pre nový prehliadač. Presun z jadra EdgeHTML na Chromium v budúcnosti zabezpečí, že používatelia môžu očakávať množstvo nových rozšírení pre prehliadač Edge, no Microsoft sa stále bude držať svojich pravidiel a svoj vlastný obchod s rozšíreniami si bude strážiť úplne nezávisle. Pre vývojárov ale bude vytvorenie rozšírení pre Edge oveľa jednoduchšie, keďže im ich rozšírenia stačí iba čiastočne skompilovať, tak, ako bude požadovať Microsoft. Aktuálne na novom prehliadači Edge fungujú aj rozšírenia priamo z obchodu Chrome Web Store, no v budúcnosti budú pravidlá čiastočne pozmenené a Microsoft sa zrejme zameria výlučne na svoj obchod s rozšíreniami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo pochytil nový Edge od Chromu?

novy microsoft edge vzhlad_opt
Zdroj: Neowin

Nový Microsoft Edge si pochopiteľne mnoho prvkov od prehliadača Google Chrome vypožičia. Spoločným znakom oboch prehliadačov bude určite časť vpravo od adresového riadku. Nový Edge bude v tejto časti ponúkať nastavenia, prihlásenie sa do účtu a zapnutie / vypnutie rozšírení, presne tak, ako to ponúka aj Google Chrome.

novy microsoft edge menu 2_opt
Zdroj: Neowin

Microsoft naďalej preferuje Bing

A čo by to bolo za prehliadač od Microsoft bez vyhľadávača Bing? Nový Edge, samozrejme, opäť prichádza s predvoleným vyhľadávačom Bing, ktorý je ale možné zmeniť. Microsoft sa v novom prehliadači taktiež spolieha aj na svoje vlastné internetové správy Microsoft News, ktoré sú personalizované jednotlivo pre každého zákazníka, ako aj obrázok dňa na pozadí prehliadača.

novy microsoft edge menu_opt
Zdroj: Neowin

Nový Microsoft Edge môžeme určite po tak veľkých zmenách označiť za úplne nový prehliadač od Microsoftu, ktorý má, narozdiel od svojho predchodcu, budúcnosť. Povedzme si na rovinu, Microsoft Edge bol vynikajúci prehliadač, no používatelia boli stále viac a viac zameraní na Google Chrome a iné prehliadače a takýto krok by Microsoft musel spraviť v budúcnosti tak či tak.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close