Toto je jeden z najšialenejších patentov súvisiaci s výsuvným displejom smartfónu. Stojí za ním Samsung

Samsung pracuje na type smartfónu, ktorý už na prvý pohľad vyčnieva z davu.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Smartfóny, ako ich poznáme dnes, budú pravdepodobne v dohľadnej dobe niekoľkých rokov nahradené novými typmi zariadení. Pomaly, ale isto sa pretláčajú do popredia skladateľné zariadenia, vďaka ktorým dokážeme vo vrecku nohavíc nosiť telefóny približujúce sa tabletom. Dobrým príkladom je zariadenie Galaxy Z Fold 3.  Nehovor viac o výkone, ktorý z roka na rok rastie. Bezpochyby, nie sme ďaleko od toho, aby sme smartfónmi mohli nahradiť notebooky pre bežné využitie.

Nedávno sme mohli vidieť fungujúci prototyp telefónu typu „Fold and Slide“ od spoločnosti TCL. Išlo o smartfón, ktorý potom, ako ho rozložíte, tak je schopným ešte mierne roztiahnuť displej. Vďaka technológii, ktorú ukázala spoločnosť, by sme mohli vo vrecku nohavíc prenášať kompaktné zariadenia ponúkajúce displej o veľkosti 10“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie pozornosť médií púta ďalší koncept smartfónu, resp. patent spoločnosti Samsung. Na zariadenie poukazuje známy portál Letsgodigital.org.

Samsung pracuje na novom type smartfónu

Patent, na ktorý poukazuje portál vyčnieva z davu. Dovolíme si povedať, že ide o model telefónu, aký sme doposiaľ ešte nevideli. Ako môžete vidieť nižšie, tak Samsung sa hrá s myšlienkou vysúvacích displejov, ktoré by boli schopné zobraziť dodatočný obsah. Môže ísť napríklad o ďalšie aplikácie, či ovládacie prvky bez toho, aby sme „stratili“ priestor na hlavnej obrazovke. Ako by mohol takýto smartfón v podaní Samsungu vyzerať, si môžete pozrieť nižšie.

Samsung_smartfony s vysuvnou obrazovkou_patenty
Zdroj: letsgodigital.org

„Dodatočná plocha obrazovky je uložená v kryte a je pridaná na predný panel zboku a/alebo zhora. Obrazovku je možné zväčšiť približne o 30% na šírku a približne o 25% na výšku.“ píše letsgodigital.org.

Ako môžete vidieť vyššie, tak návrh Samsungu vyzerá zaujímavo. Treba však dodať, že ide stále len o patent a nie o reálne zariadenie, ktoré v dohľadnej dobe spoločnosť predstaví. Rovnako treba uviesť, že Samsung si dal v nednávnej minulosti registrovať viacero ochranných známok, ako je napríklad „Z Slide“, či „Z Roll“. Nižšie na snímke si môžete pozrieť, ako by mohol takýto model telefónu vyzerať v nerozloženom stave.

Samsung_smartfony s vysuvnou obrazovkou_patenty_2
Zdroj: letsgodigital.org

Suma sumárum, juhokórejský výrobca má do budúcna v zásobe ešte množstvo kreatívnych nápadov. Čo hovoríte na takýto model samrtfónu, pozdáva sa vám? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre