Toto je 5 nadchádzajúcich funkcií, ktoré by mohli byť čoskoro v službe WhatsApp dostupné, ktoré z nich využijete?

WhatsApp čaká v najbližšej dobe nádielka nových funkcií. Pozrite sa na týchto 5 funkcií, na ktorých vývojári služby aktívne pracujú.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

WhatsApp bezpochyby patrí medzi služby, ktoré sa tešia veľkej obľube a to aj napriek tomu, že na ňu častokrát nadávame. V priebehu dnešného rána sme vám dali do pozornosti niekoľko funkcií, ktoré sú dobre schovanými v rozhraní aplikácie a mnohí ich nepoznajú. Dovoľte nám dať vám teraz do pozornosti funkcie, na ktorých vývojári aktívne pracujú a mali by byť dostupnými naprieč aplikáciou čo nevidieť.

Dlhší čas na odstránenie správy

Nie je žiadnym tajomstvom, že vývojári WhatsAppu pracujú na nových možnostiach, kedy budeme môcť natrvalo odstrániť odoslané správy. V súčasnosti, môžeme odstrániť odoslanú správy po dobu jednej hodiny a približne 8 minút dozadu. Tento čas, počas ktorého budeme môcť odstrániť natrvalo správy, by sa mal predĺžiť a to najmenej po dobu 7 dní dozadu. Nedávne úniky dokonca odhalili, že správy by mohlo byť možné odstrániť oveľa dlhšie dozadu, rádovo v mesiacoch. Je však málo pravdepodobné, že sa tak i stane.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Naposledy videný“, alebo „Moje kontakty okrem…“

Ďalšia funkcia je z kategórie, ktorá má cieľ zvýšiť ochranu súkromia používateľov. Konkrétne ide o funkciu „Naposledy videný“. Táto funkcia je i dnes dostupnou v rámci nastavení aplikácie, avšak chýba jej jedno kľúčové nastavenie. V súčasnosti môžete svoju viditeľnosť vypnúť pre všetkých, pre všetky vaše kontakty, alebo pre nikoho. WhatsApp najnovšie pracuje na tom, aby ste mohli obmedziť svoju viditeľnosť i pre konkrétne kontakty. Používateľ sa tak bude môcť schovať pred osobami, s ktorými nechce zdieľať statusy, či je online, profilovú fotografiu a ďalšie podrobnosti o svojom účte.

nove nastavenia sukromia whatsapp
Zdroj: wabetainfo

Pribudne možnosť vytvárania vlastných nálepiek

WhatsApp len nedávno sprístupnil možnosť vytvárania vlastný nálepiek vo webovej verzii aplikácie. Podľa aktuálnych správ, táto funkcia bude neskôr dostupnou aj naprieč mobilnou verziou aplikácie.

Pribudne možnosť ovládania rýchlosti prehrávania správ

Jednou z ďalších funkcií, ktorá patrí do kategórie užitočnejších, je možnosť zrýchlenia prehrávania hlasových správ. Táto funkcia, hoci ide o základnú funkciu, je dnes stále naprieč platformou nedostupnou. To by sa však malo čoskoro zmeniť. Aktuálne úniky informácií, ktoré sa dostali na povrch len niekoľko dní dozadu hovoria, že používateľ bude môcť zrýchliť tempo prehrávania hlasových správ dvojnásobne.

WhatsApp funkcia zrychlenia hlasovej spravy 2x
Zdroj: Vosveteit.sk

Pribudne možnosť reakcií na správy  prostredníctvom emoji

Poslednou funkciou, na ktorú by sme radi upozornili, môžete dobre poznať z aplikácie Messenger, ktorá rovnako patrí pod krídla konzorcia Meta (Facebook). Ide konkrétne o možnosť reagovania na správy prostredníctvom emoji.

Na ktorú z funkcií vyššie sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre