Xiaomi 12 dostane do vienka vlastnosť, ktorú nie každý obľubuje. Súvisieť bude s displejom

Podľa známeho leakera informácií, Digital Chat Station, produktová rada smartfónov Xiaomi 12 príde so zahnutým displejom.

Xiaomi-Mi-11_fotografia
Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)

Aktuálne všetko nasvedčuje tomu, že smartfón Xiaomi 12, prípadne i ďalšie zariadenia z tejto produktovej rady, budú predstavené ešte v tomto roku. Podľa dostupných informácií, stane sa tak 16. decembra, na kedy má čínsky gigant naplánovanú 4-hodinovú konferenciu.

O smartfóne Xiaomi 12 sme mohli doposiaľ počuť viacero zvestí, ktoré prezradili kľúčové vlastnosti pripravovaného modelu telefónu. Najnovšie sa k nám prihovára zahraničný portál sparrowsnews.com, ktorý odkrýva ďalšie podrobnosti o nadchádzajúcom zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Produktová rada Xiaomi 12 ponúkne zahnutý displej

Portál sa konkrétne odvoláva na známeho leakera informácií, Digital Chat Station, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Weibo poodhalil, že nadchádzajúca generácia telefónov bude mať údajne zahnutý displej na rozdiel od produktovej rady Mi 11, ktorá má plochý displej. Rovnako treba uviesť, že v súvislosti s displejom sa hovorí, že Xiaomi sa podarilo vylepšiť technológiu rozpoznávania odtlačkov prstov a to vďaka lepšej priepustnosti svetla. Ďalej sa spomína i to, že bude k dispozícii aj väčšia plocha, na ktorej bude môcť byť skenovaný odtlačok.

Leaker informácií ďalej prezradil, že po boku Xiaomi 12, bude predstavený i model Xiaomi 12X. Obe zariadenia by mali disponovať symetrickým usporiadaním reproduktorov. V prípade modelovej rady Mi 11, sú umiestnené asymetricky.

Xiaomi 12 by mal okrem iného disponovať 50-megapixelovou hlavnou kamerou s podporou optickej stabilizácie, ktorá bude doplnená ultraširokouhlým objektívom a makro objektívom, hovorí Digital Chat Station. Samozrejme, treba uviesť, že megapixely nie sú všetko a pri pohľade na iné modely telefónov, a to aj tých z nižších tried, by sa to mohlo zdať málo. Kľúčové budú i ďalšie špecifikácie kamerových snímačov. Nižšie si môžete pozrieť na údajné rozmiestnenie kamerových snímačom, ktoré rovnako zverejnil ten istý leaker informácií.

Xiaomi 12 rozmiestnenie kameroveho modulu
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

V každom prípade, publikované správy treba brať stále s rezervu a nie ako samozrejmosť. To, či informácie sú pravdivými, sa dozvieme už v najbližších týždňoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre