APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

TikTok Music je nová streamovacia služba pre počúvanie hudby: Čo táto služba od TikToku ponúka?

TikTok Music má byť novou streamovacou službou, ktorá bude konkurovať Spotify či Apple Music. Dostupná je v prvých krajinách.

Sociálna sieť TikTok, ktorú mnohí poznajú ako platformu, na ktorej môžu relaxovať pri pozeraní krátkych videí, sa rozrastá. Jej úspešný štart na trhu tak pravdepodobne doplní aj pôsobenie služby v ďalších odvetviach a najnovšie sa spoločnosť ByteDance, ktorá stojí aj za TikTokom, rozhodla rozšíriť sa aj do sveta streamovacích služieb. Audio a videoobsah idú samozrejme bok po boku, a preto veríme, že nová streamovacia platforma pre počúvanie hudby od TikToku, bude mať veľký úspech. Novinka vo svete streamovacích služieb sa má nazývať ako TikTok Music a bližšie informácie o nej nám priniesol portál andro4all.com.

TikTok Music má byť konkurentom pre Spotify či YouTube

Najväčšími streamovacími službami na trhu pre počúvanie hudby sú bezpochyby Spotify, YouTube Music či Apple Music. Okrem týchto služieb však môžeme naraziť aj na rôzne menšie, no TikTok má záujem dostať sa medzi elitu. So svojom novou službou TikTok Music tak chce konkurovať napríklad Spotify alebo YouTube Music, pričom jeho veľkou používateľskou základňou majú byť najmä mladí používatelia TikToku ako sociálnej siete. Aktuálne sa nová služba už spúšťa do prvých regiónov, no Slovensko medzi nimi zatiaľ nie je.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
TikTok_socialna siet
Zdroj: Vosveteit.sk

TikTok potvrdzuje, že rokoval o dohodách s veľkými nahrávacími spoločnosťami ako je Universal Music Group, Sony Music alebo Warner Music. Vďaka takýmto dohodám by mala mať platforma TikTok Music k dispozícii širokú knižnicu piesní a albumov, ktoré by mohla ponúknuť svojim predplatiteľom. Aktuálne sa nová streamovacia platforma testuje v dvoch krajinách, medzi ktoré zaradíme Brazíliu a Indonéziu. Neskôr by sa však mohla platforma rozšíriť aj do ďalších regiónov a výhodou bude napríklad aj to, že využiť budeme môcť rovnaký účet, aký využívame aj pre klasický TikTok.

Služba nebude dostupná bez poplatku

Veľkou nevýhodou streamovacej služby od TikToku bude to, že ju nebudeme vedieť využívať bez poplatku. Budeme si teda musieť zaplatiť predplatné, ktoré v Brazílii aktuálne stojí 3.49 dolárov. Cena je v Brazílii tak rovnaká ako konkurenčná služba v podobe Apple Music. TikTok Music teda bude musieť ponúknuť nejaké výhody oproti konkurenčným službám, ktoré sa na trhu vyskytujú už dlhšiu dobu a majú stálu používateľskú základňu.

V prípade dostupnosti služby aj na Slovensku však musíme podotknúť, že TikTok Music ponúka aj skúšobnú dobu zadarmo. Vyskúšať ju teda budete môcť aj bez poplatku na jeden mesiac a potom sa rozhodnete, či chcete predplatné využívať aj ďalej alebo službu zrušíte. O dostupnosti na Slovensku zatiaľ nemáme bližšie informácie.

Predplácate si nejakú streamovaciu službu? A ktorá z nich je vašou obľúbenou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close