SpravodajstvoXiaomi

Tieto tri populárne modely od Xiaomi už čoskoro získajú aktualizáciu na MIUI 13: Ktoré to sú?

MIUI 13 najnovšie mieri do modelov ako Mi 10 Lite alebo MI 10T Lite. Pomaly prechádzame do druhej vlny aktualizácií.

Možno ste si všimli, že vás v poslednej dobe informujeme o aktualizáciách systému v smartfónoch od Xiaomi o niečo častejšie ako doteraz. Dôvodom je prichádzajúca druhá vlna aktualizácií pre nadstavbu MIUI 13, ktorá do modelov prichádza spravidla so systémom Android 12. Na svoju aktualizáciu v súčasnosti čaká mnoho majiteľov smartfónov, ktorí netrpezlivo striehnu, v akej fáze sa aktuálne nachádza ich model. A pre tých, ktorí vlastnia modely ako Mi 10 Lite, Mi 10 Lite Zoom či Mi 10T Lite máme dobré správy. Svoju aktualizáciu na najnovšiu verziu systému získajú už vo veľmi blízkej dobe, informuje komunita Xiaomiui.

Aktualizácia na MIUI 13 je pripravená pre trojicu zariadení

Smartfóny ako Mi 10 Lite, Mi 10 Lite Zoom či Mi 10T Lite patria medzi podarenú strednú triedu zariadení roku 2020. Modely smerovali najmä k fanúšikom spoločnosti, ktorí chceli prémiovú výbavu, no uspokojili sa aj s nejakým tým kompromisom, vďaka čomu ušetrili nejaké tie peniaze. Na našom trhu sa však nachádzajú dva z nich, pričom Mi 10 Lite Zoom je určený len pre čínsky trh. Napriek tomu sú zvyšné dva modely veľmi populárne aj do dnešného dňa. Preto sa vôbec nečudujeme, že sa pre ne pripravuje nadstavba MIUI 13 už teraz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Komunita Xiaomiui nás teraz informuje o tom, že všetky tri modely by mali obdržať aktualizáciu na MIUI 13 v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. Okrem najnovšej verzie nadstavby MIUI by sa majitelia mali tešiť aj z Androidu 12. Dokončená aktualizácia sa do smartfónov tak dostane vo veľmi blízkej dobe, nakoľko ju už spoločnosť pripravuje na distribúciu. Nakoniec by sme dodali, že pre model Mi 10T Lite bude aktualizácia k dispozícii v európskej verzii, teda s písmenkami EU v kóde. Mi 10 Lite zasa získa aktualizáciu v globálnej (MI) verzii.

Ako si aktualizáciu odsledovať?

Možno viacerí z vás viete, že aktualizáciu do smartfónu môžeme získať skôr ako väčšina používateľov. Ešte predtým ako nám príde do smartfónu notifikácia sa totiž dá aktualizáciu získať v predstihu. Vďaka tomuto postupu si viete v smartfóne aktivovať funkciu, ktorá ku vám prinesie aktualizáciu medzi prvými. Spôsobov ako si nainštalovať aktualizáciu skôr je však viac.

Jednou z možností je tiež využitie aplikácie MIUI Updater, ktorá by mala byť povinnou výbavou každého Xiaomi smartfónu. Dokáže vás upozorniť nielen na nadstavbu MIUI 13, ale informuje tiež o najnovšej verzii systému, ktorá sa dá prostredníctvom aplikácie stiahnuť. Navyše ide o spoľahlivý spôsob ako si overiť kompatibilitu smartfónu s budúcimi verziami systému. Aplikáciu si môžete voľne stiahnuť z Obchodu Play a nezaberie vám ani veľa miesta v smartfóne.

MIUI Updater
MIUI Updater
Developer: Metareverse Apps
Price: Free

Máte už svoj smartfón aktualizovaný na MIUI 13? A je váš model ešte podporovaný? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close