Tieto smartfóny od Xiaomi sú klasifikované ako Android Enterprise Recommended: Čo to znamená a prečo sú pre nás výhodné?

Xiaomi má vo svojom portfóliu viacero smartfónov klasifikovaných ako Android Enterprise Recommended. Pozrite sa, čo to pre modely znamená.

Xiaomi Android 13
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi patria medzi veľmi obľúbené zariadenia, po ktorých siaha mnoho náročnejších aj menej náročných používateľov. A okrem toho, že prinášajú naozaj veľmi dobrú výbavu za nízku cenu majú aj mnoho ďalších benefitov. Jedným z nich je napríklad aj to, že nové modely od tejto spoločnosti získavajú predplatné pre YouTube Premium na dva až tri mesiace zadarmo. Niektoré modely však sama spoločnosť Google klasifikovala ako Android Enterprise Recommended. Čo to znamená a prečo by nás to malo pri kúpe zariadenia zaujímať? A aké sú výhody týchto smartfónov? Na odpoveď sa teraz pozrieme spoločne.

Aké výhody so sebou prinášajú Android Enterprise Recommended smartfóny?

Zariadenia klasifikované ako Android Enterprise Recommended so sebou prinášajú hneď niekoľko výhod. Ide totiž o smartfóny, ktoré boli klasifikované ako vhodné zariadenia určené pre prácu a biznis účely. Tieto modely musia spĺňať hneď niekoľko prísnych kritérií odkazujúce na výkon, výbavu či cenu smartfónov. Ak tieto modely teda splnia požiadavky položené samotným Googlom, ktorý vlastní operačný systém Android, môžu sa klasifikovať ako Android Enterprise Recommended, teda smartfóny odporúčané pre pracovné účely.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento program vznikol len pred niekoľkými rokmi a zahŕňa smartfóny aktuálne bežiace na systéme Android 10 a novšom. A aké výhody tento program so sebou prináša? Okrem toho, že sú tieto modely ako keby istotou, že spĺňajú požiadavky aj pre pracovné účely a sú spoľahlivé sa môžeme obrátiť aj na skvelú systémovú podporu. Smartfóny klasifikované ako Android Enterprise Recommended totiž získavajú privilégium pravidelných aktualizácií. Modely takto zaradené musia získať bezpečnostné záplaty najneskôr 90 dní po ich vydaní, to znamená, že minimálne každé 3 mesiace by ste mali získať aktualizáciu. Navyše je pre ne prisľúbená aj jedna veľká aktualizácia Androidu. Toho sa však u Xiaomi báť nemusíme, nakoľko je toto pre spoločnosť úplne bežné. Táto systémová podpora pravidelných aktualizácií by však mala trvať až 3 roky.

Tieto modely medzi ne patria

Keď už teraz vieme, čo znamená keď Google klasifikuje smartfón ako Android Enterprise Recommended, pozrieme sa na to, ktoré modely takto Xiaomi ponúka. Pretože ako môžete vidieť, pre používateľov to prináša len výhody. Do zoznamu týchto smartfónov sme zahrnuli ako modely od Xiaomi, tak aj od ich dcérskych spoločností Redmi a Poco. Nakoniec by sme radi dodali, že ide o smartfóny nachádzajúce sa aj na našom trhu. Nižšie sa teda môžete pozrieť na ich zoznam.

 • Redmi Note 11S 5G, Redmi Note 11S, Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11
 • Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro
 • Poco X4 Pro 5G
 • Redmi 10C, Redmi 10 / Redmi 10 2022
 • Poco M4 Pro
 • Poco M3 Pro 5G
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE
 • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
 • Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite 5G
 • Redmi 9T, Redmi 9
 • Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10S, Redmi Note 10 5G
 • Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite
 • Redmi Note 9 Pro
 • Mi A2, Mi A2 Lite
 • Mi A3

Ako môžete vidieť, zoznam je celkom dlhý a obsahuje ako nové modely, tak aj staršie smartfóny ako Mi A2 či A2 Lite, ktoré síce aktualizácie už nezískajú, no nachádzajú sa na zozname ako pôvodné modely spĺňajúce hardvérové predpoklady. Vlastníte niektorý z nich? Alebo pre vás klasifikácia ako Android Enterprise Recommended nie je podstatná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre