Ako môžeme aktualizovať všetky aplikácie v smartfóne pomocou jedného kliknutia?

Proces aktualizácie vie byť zdĺhavý, no predsa je potrebný. V Obchode Play viete aktualizáciu všetkých aplikácií vyriešiť jedným klikom.

obchod s aplikaciami google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktualizácia či už aplikácií, alebo celkovo softvéru je vec, ktorú väčšina z nás neobľubuje. Taký proces zaberie istý čas a počas doby aktualizácie je naše zariadenie pomalšie. No najmä v dnešnom online svete, kedy na nás na rôznych miestach číha nebezpečenstvo v podobe malvéru, či hackerského útoku, by sme aktualizáciu aplikácií nemali podceňovať.

Prečo udržiavať aplikácie aktualizované?

Mnohí môžu mať argument spôsobom, že ak to funguje, tak sa toho nebudem chytať. To ale nie je tak úplne pravda pri aktualizáciách mobilných aplikácií. Tie vo väčšine prípadov prichádzajú aj s bezpečnostnou, či inou záplatou, ktorá vie opraviť rôzne chyby. Príkladom vie byť situácia z posledných dní, kedy Google zistil, že jeho aplikácia Správy využíva nadmerné množstvo energie. Takýto prípad treba riešiť promptne, pretože z dlhodobého hľadiska to vie neuveriteľne opotrebiť zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizujte všetky aplikácie jedným kliknutím

Dnes ale máme v našich zariadeniach neuveriteľné množstvo aplikácií. Ak ich teda človek neaktualizuje pravidelne, tak vie byť tento manuálny proces pomerne zdĺhavý. Nie ale tak úplne celkom. Google totiž myslel aj na to a preto v prostredí svojho Obchodu Play poskytuje možnosť aktualizácie všetkých aplikácií jedným kliknutím.

Pre takúto rýchlu aktualizáciu otvorte Obchod Play, kde kliknite na svoju profilovú fotku v pravom hornom rohu. To vám otvorí menu, v ktorom kliknite na možnosť Správa aplikácií a zariadení.

obchod play správa aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

V karte Prehľad si viete pozrieť základné informácie, ako napríklad využitie úložiska, či počet dostupných aktualizácií. A práve pri druhej menovanej informácii sa nachádza tlačidlo Aktualizovať všetko. Kliknutím naň sa spustí automatická aktualizácia všetkých aplikácií vo vašom zariadení.

obchod play aktualizuj všetko
Zdroj: vosveteit.sk, Tlačidlo, ktorým v Obchode Play aktualizujete všetky aplikácie naraz

Určite nepodceňujte prínos aktualizácií. Okrem lepšej optimalizácie a bezpečnostných záplat prinášajú aj rôzne novinky a užitočné funkcie. A ich pravidelnou aktualizáciou sa následne viete vyhnúť zdĺhavému čakaniu na to, kým sa aktualizujú všetky naraz. Preto svoje aplikácie aktualizujte a získajte z nich to najviac.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre