NávodySpravodajstvoXiaomi

Tieto nastavenia vo vašom Xiaomi nepodceňujte. Môžu vám výrazne predĺžiť výdrž batérie!

Pozrite sa na tieto tri funkcie v Xiaomi smartfónoch, prostredníctvom ktorých môžeme vo výraznej miere predĺžiť výdrž batérie telefónu.

Naše batérie smartfónov sú plynúcim časom čoraz viac skúšané. Dôvodom je, že rok čo rok prichádzajú výrobcovia s výkonnejšími zariadeniami, ale i novými funkciami, ktoré jednoducho potrebujú viac energie. Mnohí z nás sa tešia z týchto funkcií, ale zabúdame na to, že keď ich nevyužívame a bežia na pozadí, tak jednoducho „žerú“ energiu a nie málo. Prostredníctvom ktorých funkcií im môžeme priškrtiť prívod energie? Poďme sa na ne spolu teraz pozrieť.

Neprihlasujte sa do 5G siete, ak nie ste v pokrytí

Mnohé nové telefóny a to aj tie lacnejšie, prichádzajú na trh s podporou 5G technológie. Xiaomi urobilo z 5G technológie doslova ľudovú technológiu. Tá má viacero výhod, od vyšších prenosových rýchlosti, cez lepšiu kvalitu prenášaného signálu, až po nižšie odozvy. Má však i jeden neduh, je energeticky náročnejšia, čo odhalilo viacero testov. Riaditeľ Redmi, Lu Weibing ešte v marci minulého roka prezradil, že spotreba energie pri 5G oproti 4G, je o 20% vyššou, čo nie je málo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Preto nám dovoľte dať vám do pozornosti nastavenie, prostredníctvom ktorého môžete vypnúť vyhľadávanie 5G siete, resp. nastaviť si, aby ste sa prednostne pripájali do 4G siete, ak výhody siete piatej generácie, aktívne nevyužívate. Rovnako treba uviesť, že neopomínajte týmto nastavením aj v prípade, ak ste mimo pokrytie 5G. Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie SIM karty a mobilné siete. Následne zvoľte možnosť preverovaná sieť a vyberte si 4G/LTE. Potom nastavenie uložte. Smartfón sa vám následne bude prihlasovať nie do 5G siete, ale do 4G/LTE. Rovnako ju nebude i vyhľadávať, ak ste mimo pokrytia.

Vypnite si nekontrolované vyhľadávanie Wi-Fi, či Bluetooth zariadení

Ďalším žrútom energie je Wi-Fi, ale i Bluetooth. Tento problém je najvypuklejší najmä v situáciách, kedy nemáte v dosahu žiadne zariadenia, ku ktorým by ste sa pripojili. Ak máte ponechané zapnuté tieto funkcie, tak zariadenie v pravidelných intervaloch vyhľadáva dostupné siete a ďalšie zariadenia, ku ktorým by sa mohlo pripojiť. Vedeli ste však, že niektoré aplikácie môžu vyvolať vyhľadávanie Wi-Fi, či Bluetooth a to aj v situáciách, kedy máte tieto funkcie vypnuté? K týmto nastaveniam sa vo vašom Xiaomi dostanete potom, ako si otvoríte Nastavenia a dáte si vyhľadať položku Bluetooth. Následne uvidíte v ponuke možnosť „Vyhľadávanie Wi-Fi a Bluetooth“. Toto nastavenie otvorte a vypnite automatické vyhľadávanie Wi-Fi, ale i Bluetooth zariadení aplikáciami v telefóne.

Zapnite si interval vyhľadávania Wi-Fi

Posledná funkcia, na ktorú by sme chceli upozorniť, nie je voľne dostupnou v Xiaomi telefóne a na to, aby ste si ju zapli, tak musíte zapnúť režim vývojára. Nie je to nič zložité. Túto funkciu vám odporúčame zapnúť, ak si predsa len chcete ponechať funkciu Wi-Fi neustále zapnutou bezohľadu na to, či máte v okolí dostupné Wi-Fi siete, alebo nie. Otvorte si v prvom kroku nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie o Telefóne. Následne niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknite na položku Verzia MIUI pokiaľ neuvidíte hlášku, že ste sa stali vývojárom. Teraz choďte do nastavení smartfónu a otvorte položku Ďalšie nastavenia. V rámci nej nájdete Možnosti pre vývojárov. V rámci týchto nastavení si zapnute funkciu Interval vyhľadávania Wi-Fi.

Pevne veríme, že tipy na funkcie vyššie boli pre vás prínosnými. Budeme radi, ak nás podporíte sledovaním na sociálnej sieti Facebook.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close