Tieto hriešne dobré filmy a seriály pribudli v posledných dňoch na Netflixe: Ktoré z nich si pozriete?

Pozrite si prehľad toho najlepšie, čo práve beží na Netflixe.

netflix koniec marvel serialov 2
Zdroj: Vosveteit.sk, Netflix, FreePNGLogos

Platforma Netflix je bezodnou studňou obsahu a to najmä vďaka tomu, že deň čo deň pribúdajú nové a nové filmy a seriály. Zatiaľ, čo väčšinou sa pozeráme na obsah v predstihu, tak dnes by sme vám chceli dať do pozornosti filmy a seriály, ktoré pribudli v priebehu posledných dní. Inými slovami, nižšie nájdete filmy a seriály, ktoré môžete začať pozerať už teraz.

Space Force

Space Force je komediálnym seriálom so skvelým obsadením (Steve Carell a John Malkovich), ktorý nie je prvoplánovým pospájaním nezmyselných útržkov krátkych klipov, ale ide o dobre previazanú spleť premyslených vtipov, situačných gagov a príbehu, ktorý zachytáva skupinu ľudí, ktorých úlohou je založiť šiestu pobočku ozbrojených síl Spojených štátov amerických. Mimochodom, od 20. februára je dostupná 2. séria tohto seriálu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

One of Us Is Lying

V prípade, ak vás v minulosti oslovil seriál Pretty Little Liars, tak určite seriálu One of Us Is Lying dajte šancu. Minutáž jednej časti je približne 45 až 52 minút. Seriál ponúka síce jednoduchý scenár, ale funguje. Zápletka príbehu sa točí okolo pätice študentov, z ktorých jeden náhle zomrie v dôsledku alergickej reakcie. Následne začne vyšetrovanie, ktoré odhaľuje, že spolužiakova smrť nebola nešťastná nehoda. Každý zo študentov mal individuálny motív, aby ho zabili. Kto je vrahom a čo stále za jeho vraždou?

Run

Prejdime teraz ku filmov. Dovoľte nám dať vám do pozornosti film Run, teda uteč. Ide o film, kde hlavnú úlohu si zahrala Sarah Paulsonová a treba uviesť, že jej sadla. Dcéra Chloe (Kiera Allen) trpí radou zdravotných problémov v dôsledku ktorých potrebuje, aby sa o ňu niekto neustále staral. Vo svojej podstate prežila život spolu so svojou matkou v izolácii a na vozíku. Avšak potom, ako dovŕši 17 rok života a má ísť na vysokú školu, tak zisťuje, že niečo nie je v poriadku. Postupne začína odhaľovať tajomstvá, ktoré sú čoraz desivejšie. Nájde úmrtný list dievčaťa menom Chloe, ktoré zomrelo dve hodiny po narodení a článok o páre, ktorý uniesol z tej iste nemocnice dieťa. Potom zisťuje, že lieky, ktoré dostáva vysvetľujú mnohé z jej problémov, ktorými trpí. Inými slovami, všetko nasvedčuje tomu, že je zdravá, avšak matka sa snaží dosiahnuť úplný opak, aby si ju udržala čo najdlhšie pri sebe.

Texas Chainsaw Massacre

Texaský masaker motorovou pílou je jeden z najkultovejších filmov z roku 1974. Najnovší remake tohto filmu, síce nie je tak dobrým, ale stojí za pozornosť. Minimálne preto, aby ste mohli porovnať ten súčasný strach s tým z minulosti. Hneď v úvode treba však uviesť, že na atmosféru pôvodného filmu zabudnite. V tomto prípade ide len o slasherovú zábavu, ktorá sa pokúsila zviesť na známej značke. Príbeh sa tentokrát presúva do súčasnosti pričom Leatherface už dlhšiu dobu nevyčíňal. Všetko však začne znovu potom, ako skupina mladých ľudí príde do domácnosti s tým, že dom v ktorom býva starší pán s matkou, patrí už im. Matka zabijaka náhle zomrie a to vzbudí v masovom vrahovi chuť zabíjať. Potom tu máme ešte jedno prepojenie na pôvodný film, ktorým je Sally. Pre tých, ktorí si nespomínajú, tak Sally prežila pôvodný masaker. Dnes je z nej šerifka, ktorá si dala za cieľ, pomstiť sa krutému zabijakovi. Viac pozornosti sa jej dostáva v závere filmu, kedy je privolaná na miesto činu.

Wrath of Man

Wrath of Man (Rozhnevaný muž) je ďalším filmom, ktorý pribudol na Netflixe len nedávno. Ide o akčný thriller z roku 2021. Film sa vyznačuje najmä skvelými hereckými výkonmi, spletitým dejom, ale aj audiovizuálnym spracovaním. Celý príbeh sa točí okolo Patricka Hilla, ktorý nastupuje do bezpečnostnej firmy v Los Angeles, ktorá sa špecializuje na prevoz peňazí. Patrick už však na prvý pohľad vyčnieva, nemá záujem sa kamarátiť so svojimi kolegami, jediné čo chce, je odpracovať si šichtu. Pri jednom prepade prevozu peňazí však kolegovia zistia, že Patrick nie je „bežným pracovníkom“ a mrknutím jedného oka si poradí s partiou gangstrov, ktorí ich prepadli. Zároveň ale začne niektorým kolegom dochádzať, že na Patrickovi niečo nehrá. Neskôr sa ukáže, že Hillova minulosť a jeho zámer nastúpiť do spomínanej firmy sú úplne iné, než sa mohlo pôvodne zdať.

Našli ste si medzi filmami a seriálmi vyššie niečo, čo vás oslovilo? Prípadne, máte nejaký dobrý tip na film a seriál aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre