Test vesmírnej lode, Starship, ktorá by nás mala potenciálne odviezť na Mars, počas pristávacieho manévru explodovala

Elon Musk považuje posledný test za úspešný pričom nezabudol pogratulovať inžinierom spoločnosti. Dôvodom je, že sa im podarilo zozbierať ohromné množstvo dát

Starship SN8_explozia
Zdroj: SpaceX

Jedným z snov Elona Muska je, aby z ľudstva spravil multiplanetárny druh. Ako najviac potenciálna planéta, kde by sme mohli v budúcnosti fungovať, sa zatiaľ javí Mars. Musk dokonca nedávno hovoril o tom, ako by mali vyzerať naše budúce prvé obydlia na červenej planéte. Zároveň však vylúčil, že naša generácia by bola schopnou terraformovať planétu, hoci by si to veľmi prial.

Vesmírna loď, ktorá má zohrať kľúčovú úlohu, explodovala

Kľúčovú úlohu v dosiahnutí tohto cieľa, by mala zohrať vesmírna loď Starship, ktorú spoločnosť SpaceX vyvíja posledné roky. Doposiaľ sme mohli byť svedkami viacerých úspešných, ako aj menej úspešných testovaní jednotlivých komponentov tejto vesmírne lode.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie portál nbcnews poukazuje na ďalší test, ktorý však nedopadol „ružovo“, minimálne z pohľadu laickej verejnosti. Dôvodom je, že vesmírna loď explodovala.

„Spoločnosť v stredu v texaskom okrese Cameron County zahájila priamy štart rakety Super Heavy s bezpilotnou vesmírnou loďou Starship na testovací let vo vysokej výške. Spoločnosť SpaceX, ktorú založil a riadi Elon Musk, absolvovala pred stredajším štartom dva lety Starshipu v nízkych výškach.“ píše nbcnew.com.

Ako môžete nižšie vidieť, tak pri pristávacom manévri testu rakety Sarship SN8 došlo bohužiaľ k explózii.

Ale aj napriek tejto explózii, Elon Musk považuje posledný test za úspešný pričom nezabudol pogratulovať inžinierom spoločnosti. Dôvodom je, že sa im podarilo zozbierať ohromné množstvo dát, ktoré sú pre ďalší vývoj rakety Super Heavy s lode Starship nevyhnutné.

„Tlak v palivovej nádrži bol počas horenia v priebehu pristávania nízky, čo spôsobilo, že rýchlosť dotyku bola vysoká & RUD, ale dostali sme všetky údaje, ktoré sme potrebovali!“ Musk tweetoval a ďalej dodal: „Gratulujem tímu SpaceX, sakra, áno!““

Okrem iného v ďalšom statuse napísal:

„Mars, prichádzame“

Podľa posledných slov Elona Muska, na ktoré sme poukazovali niekoľko dní dozadu, po povrchu Marsu by sme sa ľudskou novou mohli údajne poprechádzať v roku 2026. Dokonca povedal, že by to mohlo byť teoreticky aj o niečo skôr, konkrétne hovoril už o roku 2024, ak by všetko išlo dobre.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre